Ekoklima

Smeltės bendruomenė piketu prašė infrastruktūros

Smeltės bendruomenė piketu prašė infrastruktūros

Smeltės gyvenamojo kvartalo bendruomenė neapsikentusi tuščių valdžios pažadų surengė piketą. Apie trisdešimt Smeltės kvartalo gyventojų stovėjo vakar su plakatais prie Klaipėdos savivaldybės. Jie reikalavo miesto valdžios išpildyti senus pažadus – atskirti kvartalą nuo uosto rezervinės teritorijos, išasfaltuoti gatves, nutiesti komunikacijas, pastatyti viaduką per geležinkelį.

Prieš 60 metų įsikūrusiame Smeltės kvartale iki šiol gyvenimo sąlygos – lyg kaime. Nors čia gyvena daugiau žmonių nei Melnragėje – apie 800 – asfaltuotos tik trys gatvės, o žmonės naudojasi lauko tualetais, nes nėra komunikacijų.

Be rezultatų nepasiduos

„Smeltės” individualiųjų namų savininkų bendrijos pirmininkas Evaldas Jurkevičius bėrė priekaištus su piketuotojais pasikalbėti atėjusiam savivaldybės administracijos direktoriui Aloyzui Každailevičiui.

„Prieš šešerius metus savivaldybė buvo pasirašiusi sutartį su Krašto apsaugos ministerija, kad miesto valdžia nuties komunikacijas trims gatvėms, o ministerija jas išasfaltuos. Iki šiol komunikacijų nėra, sutartis baigėsi ir asfaltuotų gatvių mes nematysime”,– kalbėjo E.Jurkevičius.

Jis teigė, kad didžiausia problema, kad kvartalas priklauso uosto rezervinei teritorijai. „Uostui šių namų nereikia, savivaldybei mes nepriklausome. Niekas nenori rūpintis šia teritorija”,– gynė bendruomenės interesus E.Jurkevičius.

A.Každailevičius išklausė reikalavimus, sutiko, kad jie yra teisingi ir pasiūlė bendruomenės atstovams susitikti kitą kartą su miesto meru, politikais, atsakingais savivaldybės darbuotojais.

Uostas nori atsikratyti

Smeltiškiai priekaištavo, kad per trejus metus nebuvo parengtas teritorijos detalusis planas, be kurio Klaipėdos valstybinis jūrų uostas negali perduoti kvartalo savivaldybei.

„Prieš penkerius metus mes pradėjome ruošti detalųjį teritorijos planą. Tuomet prasidėjo kvartalo gyventojų ir šalia esančių valčių garažų savininkų konfliktai. Tapo nebeaišku, kam kokią teritoriją priskirti. Ne mūsų pareiga šiuos konfliktus spręsti, be to, mes nesame miesto detaliųjų planų rengimo specialistai”,– komentavo uosto direkcijos generalinis direktorius Sigitas Dobilinskas.

„Gyventojai teisūs piketuodami, mums taip pat atsibodo šitas reikalas. Matome vieną išeitį iš susidariusios situacijos – parengti teritorijos, kurios mes ketiname atsisakyti, kaip savo uosto rezervinės, planą, o detalųjį, kuris nurodytų konkrečių gyventojų žemes ir visa kita, perduoti rengti savivaldybei”,– siūlė išeitį S.Dobilinksas.

REKOMENDUOJAME