Seimas pradėjo svarstyti Specialiosios būsto modernizavimo (šilto būsto) programos projektą, kurį priėmus valstybės paramos sulauktų ne tik būsto apšiltinimo darbai, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas. Tikimasi, kad taip žmonėms būtų lengviau atremti brangstančio kuro naštą.
„Ši žiema sukels žmonėms šoką”, – prognozavo kai kurie Seimo nariai, tvirtindami, kad pigaus kuro era baigėsi.
Šilto būsto įstatyme siūloma numatyti energijos taupymą skatinančias priemones. Jame taip pat numatoma valstybės paramą teikti ne tik modernizuojant daugiabučius, bet ir vienbučius ar dvibučius gyvenamuosius namus.
Siekiant užtikrinti pakankamą valstybės finansinę paramą būsto modernizavimui, įstatymo projekte numatoma, kad šiam tikslui yra skiriamos 20 procentų akcizo pajamų, gautų už energetinius produktus, o esant poreikiui – valstybės pasiskolintos lėšos bei kiti finansiniai ištekliai.
„Įstatymo projektu siūlome būsto modernizavimą įvardinti strateginės svarbos nacionaliniu projektu. Kad tai būtų ne tik tušti žodžiai, numatome konkretų šaltinį šiems projektams finansuoti. Šilto būsto projektams siūlome skirti 20 procentų akcizo, gauto už energetinius produktus, bei kitas lėšas. Tai leistų būsto modernizavimui skirti ne mažiau kaip 500 mln. litų per metus, vietoj šiuo metu skiriamų 50-150 mln. litų. O tai jau yra esminis proveržis būsto renovavime”, – sako P. Auštrevičius.