Ekoklima

Siūloma detalizuoti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros planų rengimą

vandens ir nuotekų tvarkymas

Aplinkos ministerija parengė Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros planų rengimo taisyklių pakeitimo projektą, kuris išsamiau apibrėžia planų keitimo, koregavimo, įskaitant techninės klaidos taisymą, procedūras, patikslina jų rengimo tvarką. Kviečiame suinteresuotas institucijas susipažinti.

Siūloma, kad supaprastinta teritorijų planavimo dokumentų viešinimo procedūrų tvarka būtų taikoma tik koreguojant planą.

Numatyta, kad planavimo sąlygas galės išduoti dar viena institucija – Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Dar vienas pakeitimas – į geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros planų turinį siūloma įtraukti analizes ir sprendinius, kurie padėtų švelninti klimato kaitos padarinius. Tai padėtų sumažinti urbanizuotų teritorijų užtvindymo riziką ir yra ypač aktualu rengiant paviršinų nuotekų tvarkymo planus.

Taisyklės taikomos rengiant, derinant, tvirtinant ir keičiant geriamojo vandens tiekėjų ir nuotekų tvarkytojų, viešųjų geriamojo vandens tiekėjų ir nuotekų tvarkytojų, arba regioninių viešųjų geriamojo vandens tiekėjų ir nuotekų tvarkytojų bei paviršinių nuotekų tvarkytojų veiklos planus.

Taisyklių pakeitimais siekiama suderinti jas su 2022 m. lapkritį įsigaliojusiu naujos redakcijos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymu.

Pastabas ir pasiūlymus galima teikti Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS) iki vasario 15 d.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu