Tikkuurila

Šiemetinis urbanistinis forumas – apie Lietuvos miestų viziją

urbanistinis forumas

Šiemetinis, jau vienuoliktasis, urbanistinis forumas, į kurį, kaip ir kiekvieną rudenį, kviečia Aplinkos ministerija, skiriamas Lietuvos urbanistinei vizijai. Jis vyks spalio 20 d. Panevėžyje, kino centre „Garsas“ (Respublikos g. 40). Forume laukiami architektai, urbanistai, savivaldybių administracijų ir bendruomenių atstovai, nekilnojamojo turto vystytojai, visi, kurie domisi miesto kūrimo, gyvavimo ir jo atsinaujinimo procesais. Ketinantieji dalyvauti kviečiami užsiregistruoti.

Į klausimą, kokia yra mūsų miestų vizija ir ateitis, atsakymų ieškoma jau nuo valstybės atkūrimo pradžios. Kol kas dar matyti didelis atotrūkis nuo Vakarų Europos miestų planavimo tendencijų. Socialinės, kultūrinės ir ekonominės problemos urbanistiniuose projektuose dažniausiai lieka užribyje, apsiribojama tik fizinės aplinkos planavimu, trūksta kompleksinio požiūrio. Aptariant būdus šiai problemai spręsti, bus diskutuojama, kaip įtvirtinti institucijų bendradarbiavimo praktiką, kaip pradėti formuoti šalies urbanistinės politikos viziją ir kuo naudingas didesnis savivaldybių savarankiškumas.

Forumas kvies prisidėti prie Lietuvos urbanistinės chartijos, kurios užduotis – sudaryti prielaidas racionaliai įgyvendinti ES miestų darbotvarkę ir optimizuoti šalies urbanistinę sistemą.

Renginio darbotvarkėje numatytos ir įdomios paskaitos, per kurias patirtimi dalysis žymūs užsienio ekspertai. Be to, jo dalyvių laukia interaktyvios diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, ekskursijos.

Forumo metu bus įteikti Aplinkos ministerijos 2017 m. apdovanojimai už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse. Su pretendentais galima susipažinti ministerijos tinklalapyje.

XI urbanistinis forumas rengiamas kartu su Panevėžio m. savivaldybe, Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklu, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija ir kitais partneriais.

Viešųjų ryšių skyrius

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu