Anza

Sieks peržiūrėti šilumos ūkio nuomos sutartį

Sieks peržiūrėti šilumos ūkio nuomos sutartį

Vilniaus savivaldybė nusprendė pradėti derybas su „Vilniaus energija” dėl šilumos ūkio nuomos sutarties peržiūrėjimo.

Jei derybos nepavyks, sutartį bus bandoma nutraukti. Miesto tarybos posėdyje kliuvo ne tik „Vilniaus energijai”, bet ir kitai koncerno „Icor” (buvęs „Rubicon”) valdomai bendrovei „City Service” – nuspręsta svarstyti, ar reikia nutraukti su šia įmone pasirašytą sutartį dėl miesto darželių ir mokyklų ūkio priežiūros ir šildymo.

Į miesto tarybos posėdį susirinkę sostinės politikai šiandien svarstė sprendimą dėl šilumos ūkio nuomos sutarties peržiūrėjimo. Tačiau galiausiai buvo pritarta griežtesniam sprendimo variantui, kurį pateikė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vidmantas Martikonis.

Šiuo sprendimu numatoma, kad jei per keturis mėnesius savivaldybės derybininkams nepavyks išsiderėti palankesnių sutarties sąlygų, šią sutartį apskritai bus bandoma nutraukti.

Šilumos ūkio nuomos sutarties su „Vilniaus energija” peržiūrėjimą inicijavo Liberalų sąjūdis. Sprendimą pristatęs liberalsąjūdiečių frakcijos vadovas Arūnas Štaras siūlė sudaryti savivaldybės administracijos direktoriaus vadovaujamą derybininkų grupę, kuri siektų išsiderėti palankesnes sutarties sąlygas. Pasak jo, pagrindinis reikalavimas „Vilniaus energijai” – į sutartį įtraukti punktą, kuris numatytų, jog šilumos kaina Vilniuje turi būti kaip įmanoma mažesnė.

„Reikia su „Vilniaus energija” susitarti dėl kitokio sutarties teksto, kuris būtų naudingesnis vilniečiams. Sutartyje turi būti nurodytas aiškus tikslas – šilumos ir karšto vandens kaina turi būti kaip įmanoma mažesnė. Nors „Vilniaus energija” teigia, kad toks punktas jau yra, tačiau galiojančioje sutartyje tikrai nėra nieko panašaus”, – kalbėjo A. Štaras.

Tačiau A. Štaro frakcijos kolega V. Martikonis tarybos nariams pasiūlė balsuoti už griežtesnį sprendimo projektą – jei per keturis mėnesius derybos nepajudės, miesto taryba turės inicijuoti sutarties nutraukimą.

„Jei derybos nepavyks, sutartį reikia nutraukti. Padarykime tai, kol dar esame šioje miesto taryboje”, – teigė V. Martikonis. Jo pasiūlymui sostinės politikai pritarė.

Susipliekė kaip reikiant

Dalis miesto tarybos politikų tvirtino, kad Liberalų sąjūdžio pasiūlytas sprendimas prieštarauja kai kuriems teisės aktams ir siūlė padaryti pertrauką, kad kurios metu sprendimo projektas būtų patobulintas.

„Nepolitikuokim, o eikim prie reikalo esmės. Man būtų nesmagu balsuoti už tokį projektą, koks yra dabar. Padarykim pertrauką ir viską ramiai sudėliokim”, – kolegas ragino socialdemokratas, Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Toks jo pasiūlymas sunervino Liberalų sąjūdžio narį Algirdą Gricių. „Šitą klausimą mes sėkmingai muiliname jau dvejus metus. Mūsų laukia rinkimai, neaišku, ar po jų dar dirbsime šitoje taryboje. Tad gal nors kadencijos pabaigoje imkime ir pasielkime garbingai”, – rėžė jis.

Tuomet R. Adomavičius liberalsąjūdiečius pradėjo kaltinti, kad jie patys 2002-aisiais balsavo už dabartinį šilumos ūkio nuomos sutarties variantą, o dabar tik politikuoja.

„Taip, tuomet balsavau, bet jau po metų supratau, kad padariau klaidą. Nuo to laiko stengiuosi klaidą ištaisyti. O jūs elgiatės priešingai”, – atsakė V. Martikonis.

A.   Štaras atmetė ir R.Adomavičiaus priekaištus, kad tarybos nariai nespėjo susipažinti su pasiūlytu sprendimu dėl sutarties peržiūrėjimo: „Projektą mes pateikėme prieš du mėnesius, prašėme visų frakcijų pateikti pasiūlymus, tačiau projektą svarsčiusių komitetų posėdžiuose jūsų nemačiau nei karto. Man gėda dėl jūsų”.

Kliuvo ir „City Service”

Šiandien vykusiame Vilniaus miesto tarybos posėdyje kliuvo ne tik „Vilniaus energijai”, bet ir kitai koncerno „Icor” (buvęs „Rubicon”) valdomai bendrovei „City Service”. Sostinės politikai beveik vienbalsiai nusprendė svarstyti, ar reikia nutraukti su šia įmone pasirašytą sutartį dėl miesto darželių ir mokyklų ūkio priežiūros ir šildymo.

Šią 122 mln. litų vertės sutartį nutraukti ragina ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), kuri teigia, kad sutartis yra niekinė ir siūlo skelbti naują konkursą dėl šios paslaugos teikimo.

Pagrindinis VPT priekaištas – neteisingai skaičiuojama šilumos kaina, nes į ją yra įtrauktos ir visų mokyklų bei darželių eksploatacinės išlaidos, neišskiriant, kiek jos kainuotų konkrečiam darželiui ar mokyklai.

Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė ir daugiau pažeidimų. Esą konkurso dalyviams kelti kvalifikacijos reikalavimai dirbtinai ribojo konkurenciją, neužtikrino skaidrumo, o pažeidimų rasta ir pirkimo procedūrose.

Jei sutartis tarp Vilniaus savivaldybės ir „City Service” nebus nutraukta, VPT, gindama viešąjį interesą, turi teisę dėl sutarties nutraukimo kreiptis į teismą.

REKOMENDUOJAME