Klaipėdos senamiesčio verslininkai vėl bruzda siekdami daugiau nekilnojamojo turto mokesčio lengvatų.
Verslininkai pabrėžia, kad dėl didelės nekilnojamojo turto vertės senamiestyje bei mažų lankytojų srautų, kuriuos dar sumažino ir ilgai vykusi Turgaus bei Tiltų gatvių rekonstrukcija, darosi sunku išgyventi ir tenka dirbti beveik vien tam, kad sumokėtų nekilnojamojo turto mokestį. Jų nuomone, reikėtų papildomų šio mokesčio lengvatų.
Šiuo metu 50 proc. lengvata taikoma tiems, kurie rūpinasi senamiesčio pastatų išvaizda bei užsiima turizmą skatinančia veikla.
Galimybė gauti tokią lengvatą yra numatyta ir kavinėms bei barams, teikiantiems viešųjų tualetų paslaugą miestiečiams bei turistams. Tačiau norinčių teikti tokią paslaugą įstaigų atsirado vos keturios, iš kurių viena neatitiko reikalavimų.
Pasak senamiesčio verslininkės Loretos Beržinskienės, Tarybos sprendime įrašytą sąvoką „viešieji tualetai” reikėtų pakeisti, kad atsirastų daugiau pretendentų. Įstatymuose viešiesiems tualetams esantys numatyti kitokie reikalavimai, todėl verslininkai ir nedrįsta kreiptis.
Suteikti mokesčio lengvatą siūloma ir naktiniams klubams, rengiantiems koncertines programas. Anot verslininkų, uostamiesčio svečiai nori leisti vakarus senamiestyje, tačiau čia esančių naktinių pramogų įstaigų nepakanka. Mokesčio lengvata galbūt paskatintų jų atsiradimą, ir naktinis gyvenimas senamiestyje būtų gyvesnis.
Verslininkams kelia susirūpinimą ir tai, kad lengvatos numatytos mažoms parduotuvėlėms, kurių bendras plotas yra iki 100 kvadratinių metrų. Norima, kad į šį plotą nebūtų įskaičiuojamos įvairios pagalbinės patalpos, kurios kartais būna nemažos.
Ar bus patenkinti verslininkų prašymai, paaiškės Savivaldybės administracijos Finansų skyriui pateikus išvadas, kiek tai atsieitų uostamiesčio biudžetui.