Anza

Seimo komitete pritarta opozicijos siūlymui skirti didesnę paramą būsto nuomai

Būsto nuoma valstybės parama

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovų Seime teiktoms Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama diferencijuoti skiriamą paramą pagal šeimos narių skaičių.

„Vienišas asmuo ar šeima, priklausomai nuo vaikų skaičiaus, turi skirtingus būsto nuomos poreikius. Natūralu, kad gausesnėms šeimoms reikalingas didesnis būstas, tai lemia ir didesnius nuomos kaštus. Dabar esančiame įstatymo projekte nustatant viršutinę būsto nuomos kompensacijos sumą, ji nėra diferencijuojama pagal šeimos narių skaičių“, – sako vienas pataisų iniciatorių Linas Kukuraitis.

Pasak parlamentaro, svarbu, kad Socialinių reikalų ir darbo komitete sugrįžta prie proporcingumo ir diferencijavimo principų taikymo, kurių naujoje įstatymo redakcijoje galėjo nebelikti, mat jie užtikrina didesnį socialinį teisingumą ir geresnį šeimų poreikių atliepimą.

„Įstatymo siūlymas, kad viršutinė būsto nuomos kompensacijos suma yra vienoda visiems, neatlaiko jokios kritikos šeimos politikos aspektu. Jis labai nepalankus šeimoms, kurioms reikalingas didesnis, o tai reiškia – ir brangesnis būstas. Siūlyta viršutinė paramos riba – 176 eurai visiems. Man atrodo akivaizdu, kad tokia parama ženkliai per maža šeimoms, ypač matant, kokios būsto nuomos kainos yra miestuose“, – sakė L. Kukuraitis.

Demokratų teiktame pasiūlyme, kuriam šiandien pritarė Socialinių reikalų ir darbo komitetas, numatoma, kad paramos suma bus diferencijuojama priklausomai nuo šeimos narių skaičiaus. Siūloma, kad viršutinė jos riba varijuotų nuo vieno valstybės remiamų pajamų dydžio (VRP), minėtų 176 eurų, iki 457 eurų ir daugiau aštuonių asmenų ar didesnei šeimai (žr. grafiką Nr.1).

„Mūsų manymu, būsto politika turi būti platesnės socialinės politikos, palankios šeimai, dalimi. Labai svarbu, kad laukdamos socialinio būsto, taupydamos nuosavam būstui ar ieškodamos erdvesnės gyvenamosios vietos, šeimos sulauktų efektyvios valstybės paramos“, – sako demokratų frakcijos atstovas.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu