Seime svarstomą idėją priversti daugiabučių administratorius su gyventojais pasirašyti paslaugų sutartis teisininkai kritikuoja ir sako, kad jos neįmanoma įgyvendinti. Tačiau tokią idėją remia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuri pirmiausia siūlo sugriežtinti administratorių veiklos priežiūrą bei kontrolę.
„Kontrolės (administratorių – BNS) nėra. Nėra tokios institucijos, kuri stebėtų, ar jie teisingai vykdo savo pareigas. Paskyrė juos ir viskas, o jie atsainiai vykdo savo pareigas”, – antradienį Seime vykusiame pasitarime pareiškė tarnybos Energetikos ir vartojimo prekių bei paslaugų departamento direktorius Algirdas Romeika.
Pasak jo, savivaldybės jų paskirtus administratorius kontroliuoja atsainiai. A.Romeikos žodžiais, administratoriai deda per mažai pastangų, kad net minimaliai prižiūrėtų turtą: „Jie ir šią savo funkciją vykdo labai prastai”.
Tačiau jis mano, kad sutartys tarp administratoriaus ir daugiabučio savininkų būtų naudingos: „Bent kokia sutartis, egzistuojanti tarp dviejų asmenų, visada apsimoka, palengvina ir mums sprendimų priėmimą”.
Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento specialistė Jūratė Kaklauskienė tikino, kad užsienyje administratorių nesikratoma.
„Ten pasitikėjimas jais didesnis, patikimumas didesnis, paslaugų kokybė didesnė”, – sakė specialistė.
„Darbietis” Mečislovas Zasčiurinskas sako, kad sutartys leistų gyventojams paveikti administratorių, jeigu jis nepaisytų jų interesų.
„Reikia, kad ne jis eitų nusilenkti administratoriui, jog šis teiktų jam paslaugą, o kad administratorius per savo paslaugų kokybę, jų pateikimo formą, įvairovę įgautų gyventojų pasitikėjimą”, – BNS sakė parlamentaras.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba 2010 metais dėl administratorių veiklos gavo daugiau nei 100 skundų. Administratorių paskiria savivaldybė, kai daugiabučio savininkai neįsteigia bendrijos arba nesudaro jungtinės veiklos sutarties.
Dabar šalyje yra 129 administratoriaus paslaugas teikiančios įmonės, veikia 5117 namų bendrijos.