Franke

Seimas pagaliau atmetė IAE darbo pratęsimo įstatymą

Seimas pagaliau atmetė IAE darbo pratęsimo įstatymą

Ketvirtadienį Seimui pagaliau pakako balsų atmesti narystei Europos Sąjungoje prieštaraujantį įstatymą dėl Ignalinos atominės elektrinės (IAE) darbo pratęsimo iki 2012 metų vidurio.

Ketvirtadienį plenariniame posėdyje iš 98 balsavime dalyvavusių Seimo narių mažiau kaip pusė – 45 buvo už opozicijos inicijuoto IAE eksploatavimo pratęsimo įstatymo priėmimą. 29 parlamentarai buvo prieš tai, 24 susilaikė.

Už įstatymo priėmimą balsavo beveik visa opozicija, taip pat keli Arūno Valinsko vadovaujamos valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos nariai bei nei opozicijai, nei valdantiesiems nepriklausanti „Vienos Lietuvos” frakcija. Prieš ir susilaikė visi kiti valdantieji.

Konstatuota, kad Tvarkos ir teisingumo frakcijos nario Juliaus Veselkos pasiūlytas įstatymas nepriimtas. Dabar analogiškas projektas galės būti teikiamas ne anksčiau kaip po pusmečio, bet per tą laiką jis nebeteks aktualumo, nes IAE jau bus sustabdyta.

Projektas atmestas tik iš šešto karto. Praėjusią ir šią savaitę Seimo plenariniuose posėdžiuose jau penkiskart bandyta balsuoti dėl šio įstatymo priėmimo, tačiau kaskart valdantieji blokuodavo balsavimus ir juose dalyvaudavo mažiau nei 71 Seimo narys. Tokio kiekio dalyvaujančių balsavime reikia, kai priimamas įstatymas.

J.Veselkos pasiūlytame projekte buvo nustatyta, kad „suderinus su ES” IAE darbas turi pbūti pratęstas iki 2012 metų liepos 1 dienos. Suderinimą esą turėjo skubiai atlikti Vyriausybė.

Lietuvos stojimo į ES sutartis numato, kad vienintelis veikiantis IAE antrasis blokas turi būti sustabdytas ne vėliau kaip 2009 metų paskutinę dieną. Teisininkai tvirtino, kad J.Veselkos pasiūlytas projektas grubiai pažeistų Lietuvos įsipareigojimus ES.

Premjeras Andrius Kubilius yra sakęs, kad nežinotų, kaip vykdyti įstatymą, jeigu jis būtų Seime priimtas.

REKOMENDUOJAME