Anza

Sąvartynas veiks be poveikio aplinkai vertinimo

Sąvartynas veiks be poveikio aplinkai vertinimo

Institucijos vis dar sprendžia, ar išduoti eksploatacijos leidimą Kazokiškių sąvartynui, nes neatliktas poveikio aplinkai vertinimas.

Tuo metu po Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio aiškėja, kad greičiausiai sąvartynas tęs veiklą ir be poveikio aplinkai vertinimo, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Praeitų metų spalio 18-ąją Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, kad Kazokiškių sąvartynas veikia neteisėtai, nes neatliktas poveikio aplinkai tyrimas. Buvo duoti metai tyrimui atlikti, tačiau aiškėja, kad jis neatliktas iki šiol. Todėl abejojama, ar Kazokiškių sąvartynui leidimas veikti bus išduotas.

Susidariusi situacija buvo aptariama Seimo Aplinkos apsaugos komitete.

Paklaustas, ar atliktas poveikio aplinkai vertinimas, Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Ričardas Lazarevičius teigė, kad atliktos „visos būtinos procedūros“. „Taip, kaip numato planuojamos ūkinės veiklos poveikio vertinimas atliktas“, – sakė jis.

Pasiteiravus, ar atliktas pats vertinimas, ar procedūra, R. Lazarevičius teigė, kad „procedūra susideda iš vertinimų“.

Paprašytas patikslinti, ar darytas poveikio aplinkai vertinimas, ar atraka, jis sakė, kad atlikta atranka.

Pasak Aplinkos apsaugos ministerijos pareigūnų, tokio poveikio aplinkai vertinimo visiškai pakanka, kad sąvartynas galėtų veikti toliau.

Tuo metu Kazokiškių bendruomenės atstovai teigia, kad jeigu leidimas sąvartynui veikti bus duotas, sprendimą bendruomenė skųs teismui.

„Jeigu ir bus išduotas leidimas, jis bus atimtas. Jis neveiks. Aš šitą garantuoju. Taip kad galvokite, duot ar neduot, nes teismo keliu mes jį užblokuosime“, – kalbėjo Kazokiškių bendruomenės tarybos narys Algirdas Leščinskas.

Vilniaus savivaldybės, 80 proc. visų atliekų vežančios į Kazokiškes, pareigūnai sako net neįsivaizduojantys, ką reikėtų daryti Kazokiškių sąvartyną uždarius. Artimiausius Alytaus ar Utenos sąvartynus iš sostinės gyventojų surenkamos atliekos užpildytų per pora mėnesių, būtų pažeistos visos atitinkamos Europos Sąjungos direktyvos.Tad reikia ne tik leidimą gauti, bet kuo greičiau statyti 4 hektarus užimsiančią antrąją sąvartyno sekciją.

„Jeigu mes nepradėsime statyti antros sekcijos ir nepabaigsim arba pavėluosim pastatyti antrą sekciją nors keletui dienų, nors savaitei, nors mėnesiui, tai neturėsime kur dėti po 1 tūkst. tonų šiukšlių, kiekvieną dieną patenkančių į sąvartyną. Pagal visus paskaičiavimus, mes turime laiko iki sekančių metų rugsėjo mėnesio“, – teigė Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus.

Esą konkursas statybai jau paskelbtas ir sutartis su laimėtoju turėtų būti pasirašyta artimiausiu metu.

Po posėdžio Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas prognozavo, kad sąvartynas greičiausiai tęs veiklą ir be poveikio aplinkai vertinimo.Tačiau komitetas įpareigojo Aplinkos apsaugos ministeriją iki spalio 18 dienos parengti konkretų atliekų tvarkymo planą.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu