Tikkuurila

Saulės šviesa suteikia ekonomišką šildymą Švedijos Kungalv miestui

Saulės šviesa suteikia ekonomišką šildymą Švedijos Kungalv miestui

Antra pagal dydį saulės kolektorių jėgainė Europoje yra Kungalv mieste, Švedijoje. Įrenginiai kasmet centrinio šildymo tinklui perduoda vidutiniškai 4 GWH šilumos. Naftos suvartojimas sumažėjo 440 m3 / per metus, taip pat sumažėjo azoto oksido, sieros dioksido ir anglies dioksido išsiskyrimas.

1998 metais Kungalv savivaldybė gavo dotaciją iš vietos investicijų programos (LIP) AN saulės kolektorių rengimui. Bendradarbiaujant su rangovais ir Chalmers technikos universitetu, savivaldybė įrengė saulės kolektorių komplektą, kurio paviršiaus plotas siekė net 10 000 m2. Šie saulės kolektoriai suteikia vidutiniškai 4 GWh šilumos. Saulės kolektorių sistema pradėjo veikti nuo 2002 m. balandžio. Kungalv turi galimybę plėsti saulės kolektorių įrangą dar 5000 m2.

Teigiamas poveikis aplinkai ir ekonomikai

Saulės šildymas pakeičia per metus įprastai suvartojamos 440 m3 naftos. CO2 emisijos sumažėjo maždaug 1000 tonų  per metus, taip pat sumažėjo azoto oksidų ir sieros dioksido išmetamumas.

Saulės kolektorių aprūpinamo centralizuoto šildymo amortizacijos išlaidos yra žemos.

Įgyvendinimas

800 saulės kolektorių plokščių  t.y. 12.5 m2 buvo įrengti eilėmis ant betonuoto pagrindo. Šiluma į centralizuotą šildymo tinklą perduodama per šilumokaitį. Šildymo įrenginiai turi kompiuterizuotą valdymo ir kontrolės sistemą.

Ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje  tenka susidurti ir su vandalizmu, kartais jaunimas apmėto akmenimis ar plytomis, dėl ko reikia keisti saulės kolektorių stiklus..

Naudos potencialumas ateityje

Saulė yra švariausias mūsų energijos šaltinis. Šiuo metu dažniausiai yra techniškai efektyvu ir ekonomiška naudoti saulės šilumą, papildant paprastesnes sistemas, kurios apsirūpina kuru, naudojant centralizuoto šildymo tinklą. Geros perspektyvos panašių objektų infrastruktūroms, gaminančioms energiją konkurencingomis kainomis, net ir be subsidijų.

Ankstyvasis Švedijos įsipareigojimas didelėms sistemoms dažniausiai su įžemintais saulės kolektoriais, prijungtais prie pastočių ir centralizuotų šilumos tiekimo sistemų, reiškia, kad Švedija tapo viena iš pasaulio lyderių šioje srityje. Didelio masto susidomėjimas saulės šildymo technologijomis ir veiksmingumo sistema auga Europoje. Lyginant su energijos pagaminimo kiekiu, investicijų kaina į saulės šildymo įrenginius išlieka didelė.

Didelio masto saulės šildymo įrenginių Europoje klasifikacijos sąrašas

Pateikiame didelio masto saulės šildymo kolektorių su nominaliu pajėgumu, kuris yra didesnis nei 700 kWth pasiskirstymo Europoje, klasifikacijos sąrašą. Šioje duomenų bazėje rasite gerosios patirties realizacijų su išsamia technine informacija bei duomenimis apie išlaidas, taip pat rasite ir projektų valdytojų kontaktus.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu