Šį mėnesį klaipėdiečiai gavo paskutiniąsias sąskaitas už šildymą, kuris mieste išjungtas balandžio viduryje. Tačiau, pamačius jose nurodytąsias sumas, ne visiems išsprūdo palengvėjimo atodūsis.
Dienraščio skaitytoja Vilma rūpinasi mokesčiais už du šeimos butus, esančius Pilies bei Naikupės gatvėse. Abu dviejų kambarių, abu panašaus ploto – apie 50 kvadratinių metrų, Naikupės gatvėje – vienu kvadratu didesnis.
Gavusi finalinę šio sezono sąskaitą už 14 balandžio dienų, klaipėdietė išvydo solidžias sumas už patalpų šildymą, kurios, beje, skyrėsi. „Už butą Pilies gatvėje nurodyta mokėti apie 169 litus, už butą Naikupės gatvėje – apie 147 litus. Mano galva, 20 litų skirtumas yra gana didelis, juolab kada daugiau turiu mokėti už mažesnį butą”, – svarstė pašnekovė.
Skaičiavimo sistema – aiški, abu namai – penkiaaukščiai. „Kodėl susidaro toks skirtumas?” – teiravosi moteris.
Bendrovės „Klaipėdos energija” Šilumos pardavimo ir rinkodaros departamento direktoriaus Virginijus Zutkis sakė, kad skirtumo priežastis slypi fizikos dėsniuose.
„Žmonės galvoja, kad šiluma neapčiuopiama, tačiau taip nėra. Visas jos suvartojimas nurodomas apskaitos prietaisų”, – sakė specialistas. Jo teigimu, natūralu, kad senesnės statybos namas nebe toks hermetiškas kaip naujesnis, o ir šildymo sistemos senstelėjusios, tad šilumos suvartojimas čia yra šiek tiek didesnis.
Skirtumas šioje situacijoje susidarąs tuo pačiu principu, kaip šilumos sunaudojimo atotrūkis sovietinės ir naujosios statybos pastatuose. Minėtasis namas Pilies gatvėje pastatytas 1968-aisiais, o penkiaaukštis Naikupės gatvėje – 1989-aisiais.
Pašnekovas priminė, kad visi klaipėdiečiai, kurie domisi šilumos tiekimo kokybe, palyginti skirtingos statybos pastatų rodmenis gali bendrovės tinklalapyje www.klenergija.lt. Specialioje paieškos sistemoje „Šilumos kokybė jūsų name” nurodę savo adresą, pamatysite išsamią išklotinę, kiek šilumos prireikė jūsų namams sušildyti.