q Ryškėja arenos veidas
Tikkuurila

Ryškėja arenos veidas

Miestprojektas

Vakar Klaipėdos savivaldybėje įvyko universalios sporto arenos projektavimo eigos aptarimas – darbai artėja prie pabaigos, iki Kalėdų projektą tikimasi atiduoti ekspertams.

Projektuotojai – bendrovė „Miestprojektas” – pristatė jau atliktus darbus: arenos techninio projekto (lauko inžinerinius tinklus, sklypo sutvarkymą, technologiją, statinio konstrukcijas ir kt).

Universali 4 aukštų arena, kurioje vyks sporto varžybos, koncertai, įsikurs pramogų oazės, turėtų būti tamsiai raudonos, beveik rudos spalvos, o pati krepšinio aikštelė, projektuotojų sprendimu, bus geltonos spalvos. Šios dvi spalvinės gamos kontrastuos, bet gražiai derės tarpusavyje. Statinio fasadą papuoš stiklas su keramika.

Projektiniuose brėžiniuose jau nustatyta, kiek patalpų turės arena ir kaip jos bus išdėstytos. Pirmajame aukšte numatyta įkurdinti viešojo maitinimo patalpas, kondicionavimo sistemą, antrajame bus skirstomasi į tribūnas, sirgalių zoną, ložes. Numatytos trenerių patalpos bei 120 vietų patalpa, kur galėtų dirbti žurnalistai. Aukštu aukščiau bus išdėstytos VIP ložės, sporto mokyklos apšilimo aikštelės, restoranai, techninės patalpos garsui ir šviesos įrangos valdymui.

Pačią areną nuspręsta daryti ne O bet U raidės formos. Pagalvota ir apie žiūrovų patogumą – kitaip nei kitose Europos arenose, klaipėdietiškoje tarp krepšinio aikštelės ir pirmųjų žiūrovų eilių bus išlaikoma nedidelė distancija.

Architektas Saulius Mikšta teigė, kad numatytos techninės galimybės arenoje gaminti tikrą ledą, o ne vadinamąjį mėgėjišką, minkštą, kokius turi prekybos centrai.

Švieslentės ir tablo arenoje bus įrengtos pagal FIBA reikalavimus.

Rengiant techninį projektą daugiausia kliūčių kilo projektuojant komplekso sklypą, mat „Klaipėdos vanduo” negarantuoja, kad kilus gaisrui užteks vandens spaudimo – trasos yra senos ir gali trūkinėti vamzdžiai.

Projektuotojai dar neišsprendė problemos ir dėl arenos lauko elektros tinklų įrengimo.

Bendras arenos plotas bus 22 890 kv. m. Ji turi būti pastatyta iki 2011-ųjų, kai Lietuvoje vyks Europos krepšinio čempionatas. Tiesa, niekaip neprasidedančios Klaipėdos universalios sporto arenos statybos privertė sunerimti net „FIBA Europe” atstovus. „Vakarų ekspresas” jau rašė, kad į Lietuvą oficialiu raštu kreipėsi šios organizacijos generalinis sekretorius Naras Zanolinas ir paprašė pateikti visą su Klaipėdos arenos statybų darbais susijusią informaciją.

Šis laiškas buvo adresuotas ne tik už sportą atsakingiems asmenims – Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui Vladui Garastui bei Kūno kultūros ir sporto departamento generaliniam direktoriui Algirdui Raslanui, bet ir premjerui Gediminui Kirkilui.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu