Lenkijai dujų krizė dar nesibaigė. Rusija sausio 20 dieną atnaujino dujų eksportą į Europą per Ukrainos teritoriją, tačiau Lenkija vis dar gauna 7 mln. kubinių metrų dujų per parą mažiau nei turėtų gauti, praneša „NEWSru.com”.
Dujas Lenkijai turėtų tiekti Šveicarijos kompanija tarpininkė „RosUkrEnergo”, tačiau jos įšaldytos Ukrainos dujų saugyklose.
Dėl problemų Ukrainoje „RosUkrEnergo” negali tiekti dujų ir kitiems savo klientams. Tačiau kai kurios žiniasklaidos priemonės skelbia, kad Vengrija ir Rumunija, kurioms dujas taip pat tiekia „RosUkrEnergo”, jas gauna normaliai. Kas šioms šalims kompensuoja iš Šveicarijos kompanijos negaunamas dujas, kol kas neaišku.
Lenkijos energetikos holdingo PGNiG atstovė spaudai Joanna Zakrzewska sakė, kad „RosUkrEnergo” ignoruoja visas užklausas dėl dujų tiekimo. Atstovės teigimu, PGNiG yra priversta pradėti derybas su kitais dujų tiekėjais.
Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, kad Lenkija ketina išspręsti šią problemą importuodama suskystintąsias dujas iš Kataro. Sutartis gali būti pasirašyta balandį, o dujų tiekimas pradėtas 2013 metais.
Dar viena priemonė, kuria Lenkija ketina didinti savo energetinį saugumą, yra atominė energetika. Šiuo metu atominių jėgainių Lenkijoje nėra. Tačiau Lenkijos kompanija „Polska Grupa Energetyczna” esą jau pradėjo projektuoti iš karto dvi atomines elektrines po 3 tūkst. megavatų galios. Projektai bus baigti rengti 2020 metais.
Lenkijos valdžia pripažįsta, kad suskystintųjų dujų terminalo statybų paspartinimą bei planus statyti atomines elektrines paskatino neseniai kilęs Rusijos ir Ukrainos konfliktas dėl dujų.