Tikkuurila

Ruošiamasi statyti cechų kompleksą

Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas

UAB Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas ruošiasi teikti paraišką Europos Sąjungos finansinei paramai gauti ir statyti žuvies šaldymo, saugojimo, produkto pridėtinės vertės didinimo cechų kompleksą, paprasčiau pasakius, žuvies perdirbimo įmonę.

UAB Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono steigėja Žemės ūkio ministerija tokiam projektui pritarė.

Žuvies šaldymo, saugojimo, produkto pridėtinės vertės didinimo cechų komplekso projektas būtų vykdomas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 metų veiksmų programą. Jau parengti projekto įgyvendinimo atrankos kriterijai, baigiamos ruošti įgyvendinimo taisyklės.

Paraiškos Europos Sąjungos (ES) paramai gauti gali būti pradėtos priiminėti jau šių metų pabaigoje, baigtos – kitų metų vasario vidury. Jeigu aukciono paraiška bus patvirtinta, atsiras finansavimo šaltinis, tada bus pradėta ir statyba.

Pridėtinė vertė

Tame cechų komplekse žuvis būtų šaldoma, sandėliuojama, gaminama jos filė ir t. t. UAB Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono direktorius Vaidutis Juozas Marcinkėnas teigia, kad įgyvendinus šį projektą padidėtų žuvies pridėtinė vertė, pailgėtų žuvies realizavimo terminai, atsirastų galimybė už tam tikrą mokestį iš dalies žuvį perdirbti. Žvejų sugautos žuvys aukcione būtų parduodamos ne kaip žaliava (tik skrosta žuvis su galva), o kaip produkcija, ir jie gautų didesnes pajamas.

Dabar žvejams už skrostos menkės kilogramą supirkėjai moka apie 4,5-5,5 Lt, o Europoje menkės filė kilogramas kainuoja apie 5 eurus. „Reikia kurti parduodamo produkto pridėtinę vertę. Juk skiriasi medžio ir iš jo pagaminto produkto (lentų, sijų, dailylenčių) kaina”, – sako V. J. Marcinkėnas.

Tokio komplekso statyba, preliminariais skaičiavimais, kainuotų apie 10-15 mln. Lt. Tris ketvirtadalius šios sumos sudarytų ES, vieną – Lietuvos lėšos.

Šiuo metu renkami visi būtini dokumentai, kitaip sakant, atliekamas didelis popierinis darbas.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu