Menų fakulteto Choreografijos katedra mini savo 45-erių metų sukaktį. Penktadienį po renovacijos atidaroma didžioji auditorija, kaip skelbiama, nuo šiol vadinsis profesoriaus Juozo Gudavičiaus vardu.
Įkurta 1967 m. tuometiniame Vilniaus pedagoginio instituto Muzikos fakultete, 1971-ųjų rudenį ji buvo perkelta į Klaipėdoje naujai steigiamą Šiaulių pedagoginio instituto Muzikos fakultetą, kuris vėliau priklausė Vilniaus konservatorijai, paskui – Lietuvos muzikos akademijai, o 1995 m. integravosi į Klaipėdos universitetą.
Vienintelės tokios Lietuvoje choreografijos programos, rengiančios plataus profilio ir aukštos kvalifikacijos šokio meno specialistus, pagrindinis tikslas – puoselėti tautišką šokį, liaudies tradicijas ir papročius, populiarinti svarbiausia, kuo pasauliui gali pasigirti lietuvių tauta – savita kultūra.
Per 45-erius gyvavimo metus choreografijos katedrą baigė ir šokio bakalaurų ar magistrų diplomus gavo apie 700 absolventų.
Šiuo metu katedroje dirba 11 pedagogų, 5 koncertmeisteriai, studijuoja 40 studentų.
Minint prasmingą sukaktį kaip kiekvieną pavasarį pažymint itin svarbią choreografams Tarptautinę šokio dieną, katedroje balandžio 26-ąją organizuojami šventiniai renginiai.
Penktadienio rytą numatyta Tarptautinė mokslinė-metodinė konferencija „Nūdienos šokio meno tendencijos ir sprendimo būdai“ (pranešėjai – pedagogai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos aukštųjų mokyklų). 17 val., po iškilmingos ceremonijos, kurios metu renovuota didžioji auditorija bus pavadinta profesoriaus Juozo Gudavičiaus sale, vyks šventinis vakaras – choreografijos katedros studentų ir pedagogų parengtas koncertas „Pasodino ąžuolą…“.