Anza

„Realco“ pristatė verslo centrą „Hero“, kuris pirmas Lietuvoje atitiks sveikųjų pastatų „WELL Gold“ standartą

Realco

Šiandien vykusiame renginyje pristatydamas naująjį verslo centrą „Hero“ žiniasklaidai, partneriams ir visuomenei NT plėtros bendrovės „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis pažymėjo, kad iš viso į jį bus investuota apie 112 mln. eurų. Tai bus didžiausia bendrovės investicija per beveik du veiklos dešimtmečius, skirta vienam projektui. Planuojama, kad „Hero“ taps pirmuoju verslo centru Baltijos šalyse, kuris bus sertifikuotas pagal sveikųjų pastatų „WELL Gold“ standartą.

Vilniaus centriniame verslo rajone statomą „Hero“ verslo centrą sudarys du 15-os ir 14-os aukštų tūriai, tarpusavyje sujungti trijų aukštų stilobatu. Verslo centras A klasės biurų pasiūlą papildys beveik 31 tūkst. kv. metrų nuomojamu plotu. Požeminėje pastato aikštelėje numatyta 430 vietų parkavimo automobiliams.

Nuomininkams siūlomas visiškai paruoštas kompleksinis produktas – pagal interjero standartą įrengtos biuro patalpos už itin konkurencingą kainą. Todėl nuomininkas gali tiksliai susiskaičiuoti kaštus naujam moderniam biurui iki pat įsikėlimo į jį ir išvengti biuro įrengimo kainų kitimo staigmenos bei neeikvoti laiko jo įrengimui. Beje, viename aukšte bus pasiūlytas net iki 4 tūkst. kv. m biuro plotas nuomai. Tai ypač naudinga bendrovėms, kurios nori įsikurti ir dirbti viename aukšte.

J. Dovidonis akcentavo, kad Vilniaus centriniame verslo rajone statomiems biurams nuolat keliami vis aukštesni reikalavimai, o jų paklausa ir užimtumas išlieka pastovūs net pasiūlius naujų biurų. Šiemet „Realco“ užsakymu atlikta verslo apklausa parodė tendenciją, kad aštrėjant konkurencijai dėl talentų įmonės nuolat ieško galimybių gerinti darbo sąlygas savo specialistams, o tai, paprastai, įmanoma tik pasirinkus pagal moderniausias technologijas ir tendencijas pastatytus naujus biurus. 

„Realco“ vadovas akcentavo, kad nuo pat projektavimo darbų, kuriuos atliko bendrovė „Cloud architektai“, pradžios verslo centrui „Hero“ kėlė tikslą tapti išskirtiniu bei geriausiai tenkinti ir jį besinuomojančių verslo savininkų, ir jame dirbsiančiųjų poreikius. „Hero“ pastato aplinka ir tvarus gyvavimo ciklas bus užtikrinami vadovaujantis pasaulinio lygio sveikųjų pastatų „WELL Gold“ ir tvarumo „BREEAM Excellent“ sertifikatų standartais.

Šiame naujos kartos sveikos ir komfortiškos darbo aplinkos verslo centre darbuotojai galės naudotis 450 kv. m stogo terasa su sporto, poilsio, bendravimo zonomis, ir gausia natūralia žaluma. „Hero“ išskirtinumas – net 300 m ilgio bėgimo takas ant stogo. Čia sportuodami biurų darbuotojai galės grožėtis centrinio Vilniaus miesto panorama.

Renginyje dalyvavęs akredituotas WELL vertintojas Mindaugas Mikolainis atkreipė dėmesį, jog WELL pastatų sertifikavimo sistema nukreipta į pastato naudotoją ir jo darbo aplinką, siekiant tikslo, kad pastato naudotojas jame jaustųsi komfortiškai. Todėl laboratoriniais tyrimais bei matavimais pagrįstus kriterijus turi atitikti patalpų vidaus oras, natūralus bei dirbtinis apšvietimas, patalpų temperatūra, akustiniai sprendiniai, taip pat pastate turi būti skatinama sveika gyvensena.

„WELL sertifikatas yra dar vienas progresyvaus NT plėtotojo, kuris rinkai siūlo visapusiškai tvarius projektus, žingsnis. A+ ir aukštesnės klasės energinio efektyvumo projektai, panaudojama atsinaujinanti energija, žaliųjų pastatų sertifikavimas jau tapo norma, tad kitas žingsnis – dėmesį skirti tiems, kas juose dirba – žmonėms. WELL sertifikavimo sistema yra ganėtinai nauja, sukurta vos prieš dešimtmetį ir Europoje dar tik įgauna pagreitį. Kol kas Lietuvoje nėra nė vieno WELL sertifikuoto pastato, tad sostinės „Hero“ bus pirmoji kregždė“, – teigia M. Mikolainis.

Tarptautinės NT paslaugų grupės „Newsec“ biurų sprendimų vadovė Indrė Juščė, teigė, kad virš 40 procentų Vilniaus biurų nuomos sandorių sudaroma centriniame biurų rajone, kur ir statomas „Hero“ verslo centras. Jis savo architektūriniais bei interjero sprendiniais, infrastruktūra itin gerai atliepia biurų darbuotojų poreikius, todėl konkuruoja ne tik su kitais biurų pastatais bet ir su jaukiais darbuotojų namais. 

,,Analizuojant automobilių srautus Konstitucijos pr., statomų automobilių požeminėse verslo centrų aikštelėse kiekį bei išgeriamos kavos biuruose kiekį pastebime, kad vilniečiai vis labiau grįžta dirbti į biurus, – tikina I. Juščė. – Be to, pastebime, kad naujieji pačių įmonių keliami ESG (aplinkosaugos, socialiniai ir valdymo) tvarumo reikalavimai tai pat skatina rinktis būtent šiuos standartus maksimaliai atitinkančius biurų pastatus.“

J. Dovidonis priminė, kad su „Realco“ susijusi bendrovė „Sostinė bokštai“ „Hero“ statybai finansuoti iki gegužės 14 d. viešai platina 6 mln. eurų vertės obligacijų emisiją. Investuotojams Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje siūloma įsigyti iki 2 metų trukmės skolos vertybinius popierius, o įsipareigojimų vykdymo garantu yra įkeistas turtas bei žemė su statiniais. Vienos obligacijos nominali vertė – 1 000 Eur. Viešai platinamos obligacijų emisijos pirkėjams kas pusmetį bus mokama 6 mėn. EURIBOR plius 6 proc. metinė palūkanų norma. 

Išplatintomis obligacijomis numatyta prekiauti „NASDAQ Vilnius“ alternatyvioje vertybinių popierių rinkoje „First North“. Tai trečioji obligacijų emisija. 2023 m. gegužę neviešai platinta obligacijų emisija sulaukė didesnio nei tikėtasi dėmesio – vietoje planuotų 6 mln. eurų buvo pritraukta 7,5 mln. eurų, o pernai lapkritį taip pat neviešai sėkmingai išplatinta 6 mln. Eur obligacijų emisija. Iš viso į Vilniaus centriniame verslo rajone plėtojamą verslo centrą „Hero“ numatyta investuoti 112 mln. eurų, o rinkoje planuojame pasiskolinti apie 60 proc. – iki 67 mln. eurų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu