Franke

„Realco“: birželį NT pardavimai sumenko, būstų sandėlis išliko kone istorinėse aukštumose

NT pardavimai

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc. 

„Naujo NT pardavimai birželį buvo vieni pasyviausių nuo metų pradžios. Sunku pasakyti, kokios priežastys tai labiausiai nulėmė. NT pardavimams kažkiek įtakos turi sezoniškumas, tad galbūt būtų galima versti kaltę vasarai. Praėjusį mėnesį nuotaikas kiek pakėlė iki 3,75 proc. pamažintos EURIBOR palūkanos, tačiau kol kas reikšmingos įtakos pardavimams tai neturi, išlieka lūkestis, kad ir toliau jos bus mažinamos“, – komentuoja „Realco“ pardavimo direktorius Marijonas Chmieliauskas. 

Iš viso per pirmąjį šių metų pusmetį sostinėje parduoti 1327 nauji būstai – apie 7 proc. daugiau nei praėjusių metų tą patį laikotarpį, kai pardavimai siekė 1263 būstus. Daugiausiai naujų būstų sostinės pirminėje NT rinkoje parduota gegužės mėnesį – 247.

Aktyviausiai birželį, kaip ir visą pirmąjį metų pusmetį, pirminėje NT rinkoje buvo perkami vidutinės ir ekonominės klasės būstai pastatytuose arba baigiamuose statyti projektuose. Iš 204 birželį parduotų būstų 91 buvo ekonominiame, 104 – vidutiniame ir 9 prestižiniame segmente. 

Daugiausiai pirkėjų dėmesio sulaukė būstai, vystomi Baltupiuose, Naujamiestyje, Lazdynėliuose ir Žirmūnuose. 

Būstų sandėlis beveik nesumažėjo

Sostinės pirminės NT rinkos būstų sandėlyje birželį, palyginti su geguže, kiek sumenko, tačiau vis vien išliko aukščiausiame taške per pastaruosius kelerius metus ir siekė 4973 būstus, esančius 143 projektuose. Gegužę būsto sandėlis siekė 5040 būstų.

Per birželį būsto sandėlį papildė 137 nauji būstai, esantys dviejuose naujuose projektuose ar jų etapuose. 

Pasak M. Chmieliausko, gegužę į kone istorines aukštumas užkopęs būsto sandėlis ir toliau jose laikosi. Tiesa, labiausiai jį pildo smulkūs projektai, tačiau nedideli pardavimai lemia, kad sandėlis sparčiai nemažėja. Stabili išlieka ir vidutinė pasiūlos kaina. Daugiausia būsto sandėlyje yra pastatytų ir baigiamų statyti projektų. 

Per pirmąjį metų pusmetį būsto sandėlis papilnėjo iš viso 2567 būstais, esančių 33 naujuose projektuose ar jų etapuose. Tuo metu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį būstų sandėlyje atsirado 26 nauji projektai ar jų etapai, naujų būstų skaičius juose taip pat buvo gerokai mažesnis ir siekė 1510. 

Didžiausią sostinės būsto sandėlio dalį šių metų birželio pabaigoje sudarė būstai jau pastatytuose projektuose – 2692. Nepradėtuose statyti projektuose yra 1136, statomuose – 1145 būstai.

„Realco“ šiuo metu vykdo statybas ir pardavimus gyvenamajame kvartale „Baltupis“, kur rinkai siūlo 155 skirtingo tipo būstus, taip pat parduoda aukštesnės klasės būstus projekte „Vileišio 27“, tęsia prestižinės klasės projekto „Algirdo 3“ statybas. Ispanijos Kosta del Solio pakrantėje bendrovė plėtoja du prabangių vilų projektus ir apartamentus.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu