Uostamiesčio Savivaldybė neskuba pritarti Klaipėdos rajono valdžios iniciatyvai sujungti įmones „Klaipėdos vanduo” ir „Klaipėdos rajono vandenys”. Pirminiais skaičiavimais, dėl tokių jungtuvių klaipėdiečiams vanduo galėtų pabrangti apie 2,5 proc., o rajono gyventojams atpigtų beveik perpus.
Vakar Klaipėdos miesto tarybos Kolegija svarstė, ką atsakyti kolegoms iš rajono, kurie siūlo vandentiekio įmonių reorganizaciją.
Klaipėdos rajono valdžios įsitikinimu, sukurta nauja įmonė teiktų geresnes paslaugas, nes galėtų geriau pritraukti įvairių struktūrinių fondų paramą, geriau naudotų savo resursus. Kaip argumentas minimas ir Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas, kuris savivaldybes įpareigoja pradėti vandens įmonių stambinimą. Kaimynų valdžia regi net perspektyvą prie tokios įmonės prisijungti kitų apskrities savivaldybių vandentvarkos bendrovėms.
„Klaipėdos vandens” generalinis direktorius Leonas Makūnas pripažįsta, kad stambesnės vandens tiekimo įmonės yra efektyvesnės.
„Tokia įmonė galėtų geriau išspręsti priemiestinių gyvenviečių prijungimo prie miesto tinklų problemą. Mums tai būtų naudinga ir dėl to, kad dabar išnaudojame tik pusę Klaipėdos vandenviečių ir tik 71 procentą nuotekų valyklos pajėgumo. Didesnis vartojimas duotų ekonominę naudą – papildomas kubinis metras vandens garantuotų 4 litus pajamų ir tik 60 centų papildomų išlaidų”, – aiškino L. Makūnas.
„Anksčiau dar galėjome egzistuoti atskirai, tačiau dabar daugeliu atvejų abiejų įmonių veikla yra labai glaudžiai susijusi. Pavyzdžiui, Priekulės nuotekos bus valomos „Klaipėdos vandens” nuotekų valykloje Dumpiuose”, – sakė „Klaipėdos rajono vandenų” direktorius Vidmantas Buivydas.
Pirminiais „Klaipėdos vandens” specialistų skaičiavimais, sujungus įmones klaipėdiečiams vanduo turėtų pabrangti apie 10 centų už kub. m (2,5 proc.), o rajono gyventojams atpigtų apie 48,7 proc. Apskaičiuota, kad dabar vidutinė vandens kaina rajone siekia apie 9,27 Lt/kub. m.
Bendrovė „Klaipėdos rajono vandenys”, kurios 100 proc. akcijų valdo rajono Savivaldybė, šiuo metu aptarnauja apie 4 000 individualių namų ir 900 butų, „Klaipėdos vanduo” – apie 7 000 individualių namų ir apie 70 tūkst. butų. Klaipėdos savivaldybė valdo 94,34 proc. „Klaipėdos vandens” akcijų. Likusios priklauso Klaipėdos rajono ir Neringos miesto savivaldybėms.
„Kainos augimas – nepriimtinas”
Rimantas TARAŠKEVIČIUS, Klaipėdos miesto meras
Kolegijoje tik išklausėme „Klaipėdos vandens” vadovo pateiktą informaciją. Nusprendėme, kad reikia išsamesnės diskusijos, kurioje dalyvautų abiejų įmonių atstovai. Viena aišku – dėl tokios reorganizacijos atsirandantis poreikis didinti vandens kainą Klaipėdos miesto gyventojams mums yra tikrai nepriimtinas.