Franke

Radiatoriai padidino klaipėdietės butą

Radiatoriai padidino klaipėdietės butą

Daugybę metų tame pačiame bute gyvenanti klaipėdietė buvo šokiruota sužinojusi, kad jos būstas neįsivaizduojamu būdu padidėjo 12 kvadratinių metrų. O sykiu išaugo ir sąskaitos už komunalines paslaugas. „Jei jau moku už papildomą plotą, vadinasi, man priklauso dalis kaimynų buto?” – svarstė moteris.

Išaugo sąskaitos

Darželio gatvės 6 name gyvenanti Virginija Tumasonienė, įsileidusi namą administruojančios bendrovės „Marių valdos” vadybininką apžiūrėti radiatorių, nė neįtarė, jog šis vizitas sukels daugybę problemų.

Vadybininkas nustatė, jog klaipėdietės bute yra per daug radiatorių. Todėl netrukus ji gavo pranešimą, kad jos butas yra nebe 76,8, o 88,9 kvadratinių metrų ploto.

„Laiške buvo rašoma, jog mano buto naudingas plotas yra 76,8, o sąlyginis šildymo plotas 88,9 kvadratiniai metrai. Paprasčiau tariant, mano butas praplatėjo 12 kvadratinių metrų. Visu kambariu!” – stebėjosi klaipėdietė.

Ji pradėjo ieškoti teisybės. Moteriai pavyko išsiaiškinti, kad jos butas stebuklingai praplatėjo tik todėl, jog jame sumontuota per daug radiatorių.

„Kažkokia nesąmonė. Šiame bute gyvenu jau daug metų, niekada nesu dariusi jokio remonto, tad kaip tie radiatoriai galėjo atsirasti? Panašu, jog tokios nesąmonės sukuriamos tik tam, kad iš žmonių išpeštų daugiau pinigų”, – šiurpo V.Tumasonienė.

Konsultavosi su inžinieriais

„Jei žmogus nekeitė jokių radiatorių, nereiškia, kad tai nebuvo padaryta anksčiau. Juk butai eina iš rankų į rankas. Problema, kai kažkas remontuodamas butą pasistato papildomų radiatorių arba, pavyzdžiui, balkono sąskaita prasiplatina butą, yra pakankamai dažna”, – tvirtino įmonę „Marių valdos” valdančios bendrovės „City Service” atstovas spaudai Vilius Mackonis.

V.Tumasonienei pikčiausia tai, jog per daug radiatorių jos bute suskaičiavo ne speciali komisija, o vienas vadybininkas. Be to, jis esą net nesugebėjo išstudijuoti namo techninio projekto.

„Jį parodžiau savo draugams inžinieriams. Jie aiškino, kad pagal projektą mano bute yra net per mažai radiatorių. Tikrintojas net nevertino radiatorių galingumo, kuris yra skirtingas. Niekaip nesuprantu, kaip galima dirbti taip neatsakingai”, – stebėjosi moteris.

V.Mackonio teigimu, Darželio gatvės 6 namo gyventojai patys paprašė atlikti šildymo sistemos auditą, nes kai kurių butų, nors juose žiemą iš buvo šalta, gyventojai privalėjo už šildymą pakloti nemenkas sumas.

Nesuprato, kodėl nenupjovė

„Visi butai buvo patikrinti, nustatyta faktinė situacija. Ji buvo perduota pasamdytam projektuotojui, kuris ir pateikė savo skaičiavimus, kiek koks butas suvartoja šilumos. Atsižvelgiant į tai, duomenys buvo perduoti šilumos tiekėjui. Todėl kai kuriems gyventojams ir padidėjo buto plotas”, – aiškino „City Service” atstovas.

Jo teigimu, gyventojams, kurių butuose rasta per daug radiatorių, buvo duota laiko susitvarkyti – pašalinti jų perteklių.

„Aš suprasčiau, jei man būtų nupjovę tuos esą papildomus radiatorius. Tačiau niekas nieko nedarė, tik padidino buto plotą. Tiesa, dar pasakė, kad per mėnesį turėsiu maždaug 50 litų brangiau mokėti už šildymą. Suskaičiuokite, kiek tai susidaro per metus. Visiška neteisybė”, – pyko V.Tumasonienė.

Ji tvirtino nenuleisianti rankų ir ieškosianti teisybės. Moteris jau išsiuntė skundą „Marių vadoms”, kreipėsi į statybos inspektorius. Klaipėdietė siekia, kad būtų sudaryta speciali komisija iš atestuotų inspektorių, kurie ir įvertintų – jos bute yra per daug ar per mažai radiatorių.

„Jei aš dabar pardavinėčiau butą, net nežinau, ar man parduoti 76,8 ar 88,9 kvadratinius metrus. Juk negali butas šitaip praplatėti”, – pečiais traukė V.Tumasonienė.

V.Mackonio teigimu, Darželio gatvės 6 namas gali būti pavyzdinis, kaip gyventojai kovoja už savo teises ir nenori mokėti už tai, jog kaimynai suvartoja per daug šilumos.

Komentaras

Viktoras Alekna

Valstybinės energetikos inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėjas

Jei žmogus yra prisistatęs per daug radiatorių, tai jis ir turi mokėti. Nieko nekeičia tai, kad vartotojas dievagojasi, jog niekada nedarė remonto ir nekeitė radiatorių. Jei jūs suvalgote du kepaliukus duonos, tai ir suvalgote du, o ne vieną. Šildymo sistemos prižiūrėtojai turi rūpintis, kad ji veiktų normaliai, tai yra jų pareiga, todėl reikia sveikinti, kad jie eina į butus tikrinti radiatorių. Problema, apie kurią kalbate, yra labai paprastai išsprendžiama – žmogui tiesiog reikia susimažinti radiatorių skaičių. Jei jie pastatyti ne pagal projektą, tai išbalansuoja šildymo sistemą, todėl kaimynai negauna karšto vandens, jų radiatoriai yra šalti. Teisės aktų, pagal kuriuos būtina tikrinti butus ir juose esančių radiatorių skaičių, nėra, tačiau kiekvienas šildymo sistemos prižiūrėtojas privalo užtikrinti, kad ji veiktų normaliai. Žmonėms, kurie prisistatė per daug radiatorių ir nenori jų išmontuoti, tenka daugiau mokėti už šildymą. Vartotojo teisė rinktis – mokėti daugiau arba susimažinti nelegaliai pastatytų radiatorių. Jei žmogus sako, kad niekada papildomai radiatorių nestatė, tai nereiškia, jog jų neįsirengė prieš tai tame bute gyvenęs savininkas. Kaimynų sąskaita gyventi negalima

REKOMENDUOJAME

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu