Franke

Premjeras: referendumas sukeltų „Hitachi“ abejonių

Premjeras: referendumas sukeltų „Hitachi“ abejonių

Iniciatyvos surengti referendumą dėl VAE gali sukelti „Hitachi“ abejonių, ar esama sutarimo šiuo klausimu Lietuvoje.

Taip mano Premjeras Andrius Kubilius.

„Yra Lietuvos žmonių teisė rinkti parašus ir reikalauti, kad vienas ar kitas klausimas būtų sprendžiamas referendume, bet kai tokios iniciatyvos imasi patys Seimo nariai, tai yra šiek tiek kitoks reikalas. Tai investuotojui („Hitachi“ – ELTA) gali sukelti abejonių dėl to, kiek politinės valios, kiek sutarimo tokiu svarbiu klausimu yra Lietuvoje“, – antradienį interviu Lietuvos radijui sakė A. Kubilius.

Jo teigimu, jeigu šiuo metu būtų apsispręsta rengti referendumą dėl planuojamos statyti Visagino atominės elektrinės (VAE), jis vėliausiai turėtų įvykti rugpjūtį, o tai brangiai kainuotų mokesčių mokėtojams, primena ELTA.

Pačios referendumo klausimo formuluotės, kurios teikiamos svarstyti, Ministrų Kabineto vertinimu, nėra juridiškai teisingos. Vyriausybės vadovo vertinimu, referendumo rengėjai turi labai aiškiai juridiškai formuluoti klausimą, kuris teikiamas žmonių svarstymui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nevertina siūlymų rengti referendumą dėl planuojamos statyti Visagino AE, tačiau pabrėžia piliečių teisę reikšti savo nuomonę visokiomis priemonėmis.

Skaičiuojama, kad Visagino AE projekto vertė siekia 17 mlrd. litų. Lietuvos dalis sudarys apie 6 mlrd. litų. Planuojama, kad jėgainės statybos prasidės 2015 metais, o veikti elektrinė pradės 2020–2021 metais.

Skelbta, jog elektrinėje vykdomos gamybos sąnaudos sudarys po 7–10 centų už kilovatvalandę, bet dar 10–15 centų už kilovatvalandę kainuos paskolų statyboms aptarnavimas. Paskola visiškai turėtų būti grąžinta iki 2038–2040 metų.

Gruodį iš atominės elektrinės projekto pasitraukus Lenkijai, joje toliau dalyvauja Lietuva, Latvija, Estija ir strateginis investuotojas – Japonijos „Hitachi“.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu