Franke

Premjeras: elektra kainuos 17-20 centų už kilovatvalandę

Premjeras: elektra kainuos 17-20 centų už kilovatvalandę

Visagino atominėje elektrinėje (AE) pagamintos elektros energijos kaina gali siekti 17-20 centų už kilovatvalandę, prognozuoja Premjeras.

„Elektros gamybos savikaina elektrinei veikiant po 2020 metų būtų 7-10 centų už kilovatvalandę, pinigų aptarnavimas – dar maždaug 7-10. Taigi bendra kaina – apie 17-20 centų, mažiau negu rinkoje kaina, mažiau negu dabar kainuoja Elektrėnuose pagaminta naujame bloke, kur kainuoja 28 centus, mažiau negu vėjo gamyba, kur kainuoja 30 centų“, – per Vyriausybės valandą Seime teigė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, atsakydamas į socialdemokratės Birutės Vėsaitės klausimą apie ekonominę Visagino AE naudą.

A. Kubiliaus vertinimu, šią ekonominę naudą reikia įtvirtinti derybose.

Komentuodamas Visagino AE projekto darbus Premjeras sakė, kad per metus konservatorių Vyriausybė šiuo klausimu, priešingai nei prieš tai buvusi socialdemokratų, nuveikė labai daug.

„Su strateginiu investuotoju per metus yra iš tikrųjų pasirengta, ir tikiu, kad artimiausiu metu bus sėkmingai užbaigta pasirašyti Lietuvos valstybės vardu koncesijos sutartį. Koncesijos sutartį pagal Lietuvos Respublikos koncesijos įstatymus turi pasirašyti Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir strateginis investuotojas, kuriam tokia koncesijos sutartimi suteikiama koncesijos teisė plėtoti, vystyti ir statyti AE“, – aiškino A. Kubilius.

Pasak Premjero, taip pat vyksta derybos su regiono partneriais dėl jų dalyvavimo šiame projekte, su jais taip pat bus pasirašomos akcininkų sutartys.

„Jei ekonomiškai nebus naudinga, tai nedalyvaus nei latviai, nei estai, nei lietuviai“, – teigė Vyriausybės vadovas.

„Elektros savikaina su kiekviena Vyriausybės valanda vis mažėja. Tai dar po trijų keturių Vyriausybės valandų praktiškai nemokai gamins elektrą“, – į Premjero prognozes ironiškai reagavo „tvarkietis“ Andrius Mazuronis.

ELTA primena, kad Lietuva yra pasirašiusi pradines sutartis su „Hitachi-GE Nuclear Energy“ dėl reaktoriaus pirkimo ir šios japonų bendrovės investicijų į Visagine planuojamą statyti atominę elektrinę.

Manoma, jog Visagino AE kainuos iki 5 mlrd. eurų (17,3 mlrd. litų).

Tikimasi, kad jėgainė bus pastatyta iki 2020 metų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu