Ekoklima

Prasidės senamiesčio gatvių atnaujinimo darbai

Prasidės senamiesčio gatvių atnaujinimo darbai

Kultūros paveldo departamentui leidus atlikti archeologinius tyrimus, jau kitą savaitę prasidės darbai senamiestyje esančioje Sukilėlių gatvėje. Sukilėlių gatvę atnaujins viešųjų pirkimų konkursus laimėjusi UAB VVARFF.

Sukilėlių gatvėje automobilius parkuojantys gyventojai turės pasirūpinti nauja jų stovėjimo vieta. Kol vyks darbai, transporto judėjimas  šia gatve bus apribotas.

„Reikia pasidžiaugti, kad dėl ypatingai jautrios ir svarbios miestui gatvės rastas sutarimas su Kultūros paveldo departamento Klaipėdos padalinio specialistais ir vienos iš istoriškai svarbių, istorijos vingius menančios, miestą puošiančios gatvės remontas prasidės jau netrukus. Norisi tikėti, kad neužtruks nei archeologiniai tyrimai, nei remonto darbai ir netolimoje ateityje Sukilėlių gatvė bus ta gatvė, kuria didžiuosimės ir dėl kurios nebus nepatogu prieš ja einančius“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Iš viso per pusantrų metų numatoma sutvarkyti net penkias akmenimis grįstas gatveles – Sukilėlių, Vežėjų, Žvejų, Teatro, Daržų. Kiek tolimesniuose planuose – ir dar dviejų gatvių – Didžiosios Vandens ir Aukštosios – atnaujinimas.

Senamiesčio gatvės buvo tvarkomos ir anksčiau. Netrukus prasidėsiantys darbai yra didesnės apimties negu tie, kurie buvo atlikti ankstesniais metais: bus tvarkomi ne atskiri fragmentai, bet kompleksiškai visa gatvės infrastruktūra:  bus atnaujintas grindinys, šaligatviai, įrengtas naujas apšvietimas, lietaus nuotekų sistema.

Atliekant darbus bus vadovaujamasi darnaus judumo principais. Nepatogius grindinio akmenis čia pakeis tašyti, tad pėstiesiems, šeimoms su vaikų vežimėliais ar neįgaliesiems judėti senamiesčiu bus patogiau. Prie darnaus judumo prisidės ir sprendimas apšvietimo lempas, kur tik įmanoma, tvirtinti prie pastatų sienų, taip sutaupant vietos ant šaligatvių ir sukuriant didesnį pėsčiųjų ir dviratininkų pralaidumą.

„Kol vyks senamiesčio gatvių atnaujinimas, gyventojai, čia įsikūrę verslai ir miesto svečiai neabejotinai patirs laikinų nepatogumų, bet jie yra neišvengiami norint, kad miestas taptų gražesnis, patrauklesnis, patogesnis ir gyventojams, ir pėstiesiems bei dviratininkams ir, be abejo, žmonėms su negalia“, – kantrybės prašė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Siekiant, kad darbai kuo mažiau paveiktų lauko kavinių ir kitų verslo subjektų veiklą, gatvių atnaujinimo startas tikslingai buvo suplanuotas pasibaigus vasaros sezonui.

Bendra visų gatvių atnaujinimo sutarčių vertė – 2,7 mln. eurų. Darbų atlikimo terminas – 12-14 mėn.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu