Franke

Pradedami rinkti parašai referndumui dėl IAE uždarymo atidėjimo surengti

Iniciatyvinė grupė, siūlanti surengti referendumą dėl Atominės elektrinės uždarymo atidėjimo bei galimybės piliečiams patiems paleisti Seimą, jau gali pradėti rinkti šią iniciatyvą remiančių piliečių parašus. Penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šios grupės atstovams įteikė parašų rinkimo lapus.

Per ateinančius tris mėnesius, iki birželio 7 d., turės būti surinkta 300 tūkst. piliečių parašų, kad referendumas įvyktų.

Vienas iš iniciatyvinės grupės koordinatorių, Liberalų sąjūdžio lyderis parlamentaras Eligijus Masiulis mano, kad referendumas galėtų įvykti kartu su Seimo rinkimais šių metų spalio 12 d.

Politiko teigimu, surengti referendumą paskatino artėjanti energetikos krizė, kuri turės labai didelių pasekmių ne tik kiekvieno žmogaus kišenei, bet ir visos valstybės ekonomikai.

„Mūsų tikslas – priversti Lietuvos Vyriausybę mobilizuoti visus galimus resursus deryboms su Europos Sąjunga ir neleisti Vyriausybei toliau imituoti darbo, kai sprendžiasi šaliai, visam regionui ir konkrečiai kiekvienam žmogui labai svarbūs klausimai”, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė E. Masiulis.

Lietuvos socialdemokratų sąjungos lyderis Arvydas Akstinavičius teigė, kad tai aktuali problema ne tik pramonei, verslui, bet ir kiekvienam vartotojui.

„Tai yra Lietuvos energetinio nepriklausomumo klausimas. Jeigu mes 2009 metų pabaigoje uždarome Ignalinos atominės elektrinės (IAE) antrąjį bloką, tai, kai nėra tiltų į Vakarus, nėra pasiruošta kitoms alternatyvoms, mažų mažiausia 6-8 metams Lietuva atsiduria energetiniame vakuume ir prisiriša prie vienos valstybės – Rusijos. Remiantis specialistų skaičiavimais, kurie yra labai nepalankūs ir nemalonūs, uždarius antrąjį IAE bloką vienos kilovatvalandės kaina iš karto išaugtų dvigubai ir kainuotų, pačiomis optimistiškiausiomis prognozėmis, mažiausiai 60-80 centų už kilovatvalandę”, – pažymėjo A. Akstinavičius.

Referendume siūloma atsiklausti piliečių dėl to, kad Ignalinos atominės elektrinės antrojo bloko darbas būtų pratęstas iki 2015 metų. Referendume taip pat piliečių verdiktui būtų pateiktas Konstitucijos pataisos projektas, kuriame numatoma, kad pirmalaikiai Seimo rinkimai skelbiami, jeigu referendumu to pareikalauja Lietuvos piliečiai.

Tarp referendumo iniciatorių yra neparlamentinė Lietuvos socialdemokratų sąjunga, kelios profesinės sąjungos, Liberalų sąjūdžio atstovai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt