Franke

Politikai nemarina idėjos statyti naują Savivaldybę

Nepaisant to, kad klaipėdiečiai per apklausą internete pareiškė, jog nepritartų naujo Savivaldybės administracinio pastato statybai, ši mintis valdžios koridoriuose tebėra gyva: šiandien apie tai diskutuos Klaipėdos miesto tarybos kolegija.

Miesto meras Rimantas Taraškevičius „Vakarų ekspresui” teigė, esą realiausias yra Vilniaus pavyzdys: sostinės Savivaldybei pardavus turimus pastatus ir už gautus pinigus pastačius naująjį, statybos miestiečiams nekainavusios nė cento.

„Anksčiau būdavo tik pamąstymų apie naujo pastato būtinybę, tačiau diskusijų nebuvo. Čia reikia politinio apsisprendimo. Dabar gi kalbėtis paskatino pasiūlymai iš verslininkų”, – sakė meras.

Tiesa, pasiūlymas statyti Savivaldybės administracijos pastatą Artojų gatvėje jo nesužavėjo. Miesto vadovas teigė, kad pastatą būtų galima statyti Savivaldybei priklausančiame sklype greta planuojamos statyti universalios sporto arenos.

„Valdininkams labai patogu, kad jų darbo vieta – centre, bet žmonėms nėra kur automobilių pastatyti. Kitas dalykas – eilės ir vietos stoka priimamajame. Mes internete pateikėme klausimą, ar reikia naujo Savivaldybės pastato? Lankytojai pasisakė prieš. Tačiau, matyt, blogai paklausėme. Reikėjo klausti taip: ar jums patogu dabartiniame Savivaldybės pastate?” – samprotavo R. Taraškevičius.

Jis skaičiavo, kokį turtą Savivaldybės administracija galėtų parduoti.

„Yra dabartiniai pastatai su priklausiniais Liepų gatvėje 9, 11, 15. Tikimės, kad gausime ir pastatą Vytauto gatvėje. Dar Savivaldybei priklauso automobilių stovėjimo aikštelė greta administracinio pastato. Pardavus ir patalpas, kuriose įsikūręs Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, gautume tokią sumą, kurios užtektų naujoms statyboms. Nereikėtų nei valstybės investicinių fondų, nei Europos Sąjungos lėšų”, – teigė R. Taraškevičius.

Miesto Tarybos nariai neretai skundžiasi, kad nėra įrengta moderni balsavimo sistema, posėdžiai neįrašomi, posėdžių salėje žiemą būna šalta. Daugiausiai problemų gyventojams – laukiant milžiniškas eiles prie priimamojo ir Gyvenamosios vietos deklaravimo tarnybos. Savivaldybės administracijos pirmajame aukšte interesantams nėra net kur atsisėsti.

Išpardavė ir pasatatė

Artūras ZUOKAS, buvęs Vilniaus meras

Naujas Vilniaus savivaldybės administracijos pastatas miesto centre esančiame Konstitucijos prospekte su visa infrastruktūra, baldais, požemine 600 vietų automobilių stovėjimo aikštele atsiėjo 74 mln. litų.

Idėja apie naują pastatą sklandė anksčiau, tačiau viskas dūlėjo stalčiuose, nes procesas – pakankamai sudėtingas, reikia politinės valios. Savivaldybės administracija naudojosi 20 skirtingose miesto vietose esančiomis patalpomis. Iš viso – 24 tūkstančiai kvadratinių metrų, o dabar – 15,5 tūkstančio. Dauguma senųjų patalpų buvo nepritaikytos tiesioginiam darbui.

Buvo paskaičiuota, kad senųjų patalpų remontas kainuos brangiau nei nauja statyba. Todėl buvo leista privatizuoti patalpas ir pastatus. Užteko parduoti tris pagrindinius pastatus, kad galėtume pastatyti 20 aukštų naują. Vien už Savivaldybei priklausantį namą Gedimino prospekte gavome 45 milijonus litų, o verslininkai į jį investavo 150 milijonų. Buvo sukurtos naujos darbo vietos, įrengtas prabangių parduotuvių centras.

Tad gyventojams nebereikia lakstyti po miestą sprendžiant savo reikalus, nes visos Savivaldybės administracinės struktūros yra vienoje vietoje.

Viską sujungę mes sumažinome biurokratinį aparatą 300 etatų, nes nebereikėjo tokio didelio aptarnaujančio personalo kiekio. Nuo idėjos įgyvendinimo pradžios iki įkurtuvių užtruko 1,7 metų. Buvo skelbti konkursai, juose dalyvavo kelios kompanijos. Dirbama viešosios vadybos reikalavimus atitinkančiose moderniose patalpose, o žmonėms – daug patogiau.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt