q Pirmajame bendrame dujų pirkimo konkurse Europos Sąjunga pritraukė pasiūlymų dėl daugiau kaip 13,4 mlrd. m³ dujų
Anza

Pirmajame bendrame dujų pirkimo konkurse Europos Sąjunga pritraukė pasiūlymų dėl daugiau kaip 13,4 mlrd. m³ dujų

Dujų pirkimas

Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius paskelbė apie sėkmingus pirmojo tarptautinio konkurso dėl bendro ES dujų pirkimo rezultatus.

Panaudojant savo bendrą ekonominį svorį, ES pavyko pritraukti 25 tiekimo bendrovių pasiūlymus dėl daugiau kaip 13,4 mlrd. kubinių metrų (mlrd. m³) dujų, o tai viršijo 11,6 mlrd. m³ bendrą paklausą, kurią ES bendrovės nurodė pasitelkdamos neseniai sukurtą mechanizmą „AggregateEU“.

Paslaugų teikėjas PRISMA jau suvedė tarptautinius tiekėjus su Europos klientais sistemoje „AggregateEU“ dėl bendro 10,9 mlrd. m³ dujų kiekio. Tai apima 8,7 mlrd. m³ dujų dujotiekiu ir 2,2 mlrd. m³ SGD.

Dabar ES bendrovės galės tiesiogiai, nedalyvaujant Europos Komisijai, derėtis su tiekimo bendrovėmis dėl tiekimo sutarčių sąlygų. 

„Tai itin didelė mažiau nei prieš penkis mėnesius sukurtos priemonės sėkmė. Europos Komisija atliko telkėjo ir tarpininko vaidmenį, o dabar atitinkamos šalys turi sudaryti susitarimus. Tai yra naudinga visoms pusėms“, – sakė Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius

Šiuo būdu remiamos ES valstybių narių pastangos įvykdyti įsipareigojimus dėl dujų atsargų kitai žiemai, kartu stiprinant mūsų bendrą energetinį saugumą konkurencingomis kainomis. Iki metų pabaigos kas du mėnesius bus skelbiami kiti konkursai. Artimiausias konkursas turėtų būti paskelbtas antroje birželio mėn. pusėje.

Paklausos telkimas ir bendras pirkimas yra pavyzdinė ES energijos pirkimo platformos, sukurtos siekiant diversifikuoti ES dujų tiekimą po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą ir Europa bendrai nusprendė nutraukti savo priklausomybę nuo iš Rusijos importuojamo iškastinio kuro, iniciatyva.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu