Ekoklima

Pasirašė ketinimų protokolą dėl elektrinės Vilniuje

Pasirašė ketinimų protokolą dėl elektrinės Vilniuje

Bendrovė „Fortum“ ir „Lietuvos energija“ pasirašė ketinimų protokolą dėl investicinio projekto, kurio tikslas – kogeneracinė jėgainė Vilniuje.

Planuojama, kad naujoji jėgainė bus apie 50 MW elektrinio ir apie 110 MW šiluminio galingumo, naudos biomasę bei kitą vietinės kilmės kurą. Planuojamo projekto vertė gali siekti apie 200 mln. eurų, rašoma „Lietuvos energijos“ pranešime.

Nacionalinėje energetikos strategijoje yra numatyta skatinti šilumos ir elektros gamybą iš vietinių ir atsinaujinančių energijos šaltinių ir taip diversifikuoti naudojamo kuro rūšis.

Pagal šį ketinimų protokolą projekto pirmasis etapas apima žemės sklypo paiešką, elektrinės aprūpinimo kuru studiją, veiklos galimybių ir priešprojektinės studijos parengimą, projekto vystymo plano su strateginiu poveikio aplinkai vertinimu ir elektrinės poveikio aplinkai vertinimo programos parengimą ir patvirtinimą.

„Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo ir šilumos gamybos plėtra yra vienas iš strateginių „Lietuvos energijos“ prioritetų. „Fortum“ yra stiprus partneris, turintis patirties įgyvendinant šilumos energijos gamybos plėtros projektus. Tikime, jog bendromis dviejų energetikos bendrovių pastangomis bus sėkmingai išvystytas projektas, prisidėsiantis prie konkurencingos šilumos energijos rinkos sukūrimo Vilniaus mieste“, – sakė „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Pasak „Fortum Heat Lietuva“ generalinio direktoriaus Vitalijaus Žutos, šis ketinimų protokolas dar kartą deklaruoja kompanijos strateginį interesą investuoti, kurti ir dalyvauti konkurencinėje rinkoje, kuri šiuo metu formuojasi tiek Lietuvoje, tiek visose trijose Baltijos šalyse.

„Matome potencialą, neužpildytą rinkos nišą ir poreikį kokybiškoms ekologiškoms šildymo paslaugoms. Įgyvendiname sėkmingus projektus Kaune, Klaipėdoje, Joniškyje, Švenčionyse ir esame suinteresuoti veikla sostinėje“, – pažymi Vitalijus Žuta.

„Fortum“ tikslas yra gaminti energiją, gerinančią gyvenimo kokybę šiandienos ir ateities kartoms. Kompanijos sukurti energijos gamybos būdai yra minimaliai taršūs, efektyviai naudojantys gamtos išteklius, užtikrinantys energijos tiekimo saugumą ir teikiantys naudą jos akcininkams. „Fortum“ gamina, tiekia, parduoda elektrą ir šilumą, teikia ekspertines paslaugas.

„Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje ir Lenkijoje. Ateityje integruota Europos ir greitai auganti Azijos rinka kompanijai siūlo papildomas augimo galimybes. 2011 metais „Fortum“ pardavimai sudarė 6,2 mlrd. eurų, pelnas – 1,8 mlrd. eurų. „Fortum“ dirba apie 10800 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinki vertybinių popierių biržoje.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu