Tikkuurila

Panaudotas lemputes mesime į specialias talpas

Panaudotos lemputės

Nuo šiol žmonės nebeveikiančias elektrą taupančias lemputes galės išmesti į didžiuosiuose prekybos centruose pastatytas dėžutes.

Energiją taupančios lemputės šviečia iki 15 kartų ilgiau nei kaitrinės, o elektros energijos sunaudoja 5 kartus mažiau. Tačiau jose yra aplinkai ir žmogaus sveikatai pavojingo gyvsidabrio, tad lemputes būtina surinkti ir perdirbti.

Nuo šiol viename didžiųjų sostinės prekybos tinklų, o sausio mėnesį, tikimasi, ir visuose kituose prekybos tinkluose, atsiras atliekų tvarkymo dėžės. Jose bus galima atsikratyti elektrą taupančiomis lemputėmis, praneša LTV „Šiandien“. Iki šiol gyventojai tokias lemputes mesdavo tiesiog į šiukšlių kibirą.

Panaudotų taupiųjų lempučių surinkimo vietas didžiuosiuose prekybos centruose ėmėsi steigti Elektros ir elektroninės įrangos gamintojų ir importuotojų asociacija kartu su įmone „Ekošviesa“. Pirmosios dėžutės jau stovi dviejuose sostinės prekybos centruose, o iki sausio vidurio jas ketinama pastatyti ir kitur – net 14-oje šalies miestų.

„Pagal dabar galiojančią Europos Sąjungos direktyvą visos šalys narės turėtų surinkti tiek elektronikos atliekų, kad kiekvienam šalies gyventojui susidarytų apie 4 kilogramai. Nuo praeitų metų vidurio baterijų ir akumuliatorių bei senos elektronikos surinkimo vietos atsirado beveik visuose didžiuosiuose Lietuvos prekybos centruose, o nuo šių metų pradžios papildomai pradėjome steigti būtent taupiųjų lempučių surinkimo vietas“, – aiškino Elektros ir elektroninės įrangos gamintojų-importuotojų asociacijos direktorius Giedrius Mikulskas.

Surinktos lemputės yra atiduodamos elektroninių atliekų perdirbėjams, bet ne Lietuvoje – jos išvežamos į Latviją.

„Atskiriamos visos sudedamosios lemputės dalys – tiek metalinė, tiek stiklinė, tiek ir gyvsidabris. Mes stebime perdirbimo procesą. Mums labai svarbi gyvsidabrio sugaudymo ir kitų kenksmingų elementų išeiga, tad remiamės moderniausiu žodžiu ir manome, kad šiuo atveju technologinis pranašumas yra latvių pusėje“, – teigia VšĮ „Ekošviesa“ vadovas Tadas Ruželė.

Panaudotų lempučių surinkimu besirūpinantieji atkreipia dėmesį, kad atnešę perdegusias lemputes į surinkimo punktus prekybos centruose žmonės būtų atidūs – lemputes dėtų atsargiai, nemestų, kad sudužusios jos nepaskleistų gyvsidabrio garų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu