q Pamokos apie saugų elgesį su elektra ir energetiko profesiją – LESTO indėlis į profesinę savanorystę
Tikkuurila

Pamokos apie saugų elgesį su elektra ir energetiko profesiją – LESTO indėlis į profesinę savanorystę

Pamokos apie saugų elgesį su elektra ir energetiko profesiją – LESTO indėlis į profesinę savanorystę

Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO prisijungė prie profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?!“, skirto moksleivių švietimui ir edukavimui. Bendrovės darbuotojai dalinsis patirtimi, mokys saugaus elgesio su elektra, sudarys sąlygas moksleiviams stebėti darbą – „šešėliauti“, padėti atlikti tam tikras užduotis ir pasakos apie savo darbo specifiką.

„Siekiame kurti savanorystei palankią organizacinę kultūrą, ir šis projektas – vienas iš būdų paskatinti darbuotojus užsiimti savanoryste, kaip ir kasmetinės aplinkos tvarkymosi ar kraujo donorystės akcijos. Dalyvaudami šiame projekte mes galėsime užpildyti „gyvo“ bendravimo su mokyklomis spragą, ypač regionuose“, – sako LESTO socialinės atsakomybės projektų vadovė Renata Gaudinskaitė, projekto koordinatorė bendrovėje.

Svarbi profesinės savanorystės projekto dalis – „gyvi“ susitikimai darbo vietose, kai darbuotojai gali pasikviesti moksleivius pabūti greta ir stebėti darbuotojo veiklą. Bendrovės sieks kuo daugiau norinčiųjų saugiai supažindinti su LESTO darbo „virtuve“.

„Į šį projektą žiūrime plačiai: mūsų tikslas yra ne tik praktiškai pristatyti energetiko profesiją, supažindinti su darbo specifika, bet ir padėti mokytojams įgyventi šiemet patvirtintą naują „Žmogaus saugos bendrąją programą“. Joje nuo pat pirmos klasės mokoma saugaus elgesio su elektra – būtent tokio edukavimo labiausiai trūksta mokyklose“,– sako R. Gaudinskaitė. LESTO dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijai rengiant minėtą programą, patvirtintą  šių metų liepą.

„Džiaugiamės, kad į projekto veiklą įsitraukė dar viena įmonė –  kuo daugiau skirtingų sričių profesionalų dalinsis savo patirtimi ir žiniomis, tuo didesnę naudą pajus mokiniai ir mokytojai. Ši iniciatyva pamokoms suteikia naujų spalvų, o moksleivius skatina labiau domėtis konkrečia sritimi. Neabejojame, jog įdomu bei naudinga bus ir įmonės darbuotojams – juk tai puiki galimybė išbandyti save kitoje srityje, užmegzti ryšį su jaunąja karta ir prisidėti prie būsimų specialistų ugdymo“, – teigia projekto „Kam to reikia?!“ vadovė Ieva Dirvonskaitė.

Iki dalyvavimo šiame projekte ir šiuo metu vaikų ir jaunimo edukaciją LESTO vykdo per iniciatyvą „ElektroMagija“. Projekto svetainėje www.elektromagija.lt apie elektrą, jos naudą ir pavojus pasakoja žaismingi virtualūs herojai, o žaidžiant elektroninius žaidimus galima sužinoti ne tik apie elektros keliamus pavojus, išmokti elgtis saugiai ir taupiai naudoti. Čia LESTO nuolat kviečia moksleivius dalyvauti įvairiuose su aplinkos tausojimu susijusiuose projektuose ir konkursuose.

AB LESTO – Lietuvos skirstomųjų tinklų operatorius, nuo  2011 m. sausio 1 d. vykdantis elektros energijos skirstymo ir visuomeninio elektros energijos tiekėjo veiklą. Šiuo metu LESTO aptarnauja daugiau kaip 1,5 mln. elektros vartotojų visoje šalies teritorijoje. Už socialinės atsakomybės veiklą 2011 m. LESTO apdovanotas Nacionaliniu atsakingo verslo apdovanojimu pelnydamas „Metų bendruomeniškiausios įmonės“ nominaciją. 2012 m. bendrovė pripažinta vienu patraukliausių Lietuvos darbdavių – „CV Market“ tyrime užėmė ketvirtąją vietą.

Daugiau informacijos:

www.lesto.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu