Franke

Palankesnės sąlygos mažajai renovacijai: didės išmokos, paramą gaus ir šilumos tiekėjai

Palankesnės sąlygos mažajai renovacijai: didės išmokos, paramą gaus ir šilumos tiekėjai

Siekiant kompensuoti kainų šuolį ir mažinti gyventojų išlaidas už būsto šildymą Seimas ketvirtadienį priėmė Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisas. Jomis  nuo 30 iki 80 proc. didinama kompensacinė išmoka už gyvenamųjų pastatų šilumos punktų, šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimą diegiant energinio efektyvumo didinimo priemones.

Kai paramą gauna butų ir kitų patalpų savininkai, Aplinkos ministerija siūlo nustatyti ne didesnę kaip 80 proc. nuo visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų subsidiją. Jeigu paramos gavėjas yra šilumos tiekėjas, nuosavybės teise valdantis šilumos punkto įrenginius, subsidija būtų apskaičiuojama priklausomai nuo įmonės dydžio ir vietovės, ji galėtų siekti nuo 50 iki 80 proc.  

Kitas svarbus pakeitimas, kurį siūlo ministerija – sudaryti palankesnes finansavimo sąlygas, išplečiant paramos gavėjo sąvoką. Valstybės parama gali būti teikiama ne tik daugiabučio namo gyventojams, buto ar kitų patalpų savininkams, bet ir šilumos tiekėjams (kadangi jiems priklauso dalis šilumos punktų). Nustatomas projekto įgyvendinimo laikotarpis nuo sutarties įsigaliojimo datos ne ilgesnis kaip 18 mėnesių.  

Šiuos pokyčius numato baigiami rengti Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui tvarkos aprašo pakeitimo ir 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programos pažangos priemonės „Didinti klimato kaitos politikos veiksmingumą“aprašo pakeitimo projektai.

Primename, kad šiais metais nuo 1,5 iki 4 mln. eurų padidintas finansavimas kompensacinėms išmokoms už daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimą. Šios lėšos skirtos iš Klimato kaitos programos.

Kvietimus teikti paraiškas skelbs Aplinkos projektų valdymo agentūra. Jie suplanuoti liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu