q Palangos paplūdimiams vėl bus skirtos smėlio „injekcijos“
Franke

Palangos paplūdimiams vėl bus skirtos smėlio „injekcijos“

Palangos paplūdimiams vėl bus skirtos smėlio „injekcijos“

Vakar Palangoje Aplinkos ministerijos specialistai ir miesto meras Šarūnas Vaitkus bei kiti savivaldybės atstovai aptarė kurorto paplūdimių padėtį ir priemones jai gerinti. Praėjusią savaitę pajūryje siautusi audra apardė atskirose vietose tiek patį paplūdimį, tiek apsauginį kopagūbrį. Tačiau, kaip įsitikino vakarykščio susitikimo dalyviai, didesnės žalos pajūrio krantams pavyko išvengti.

Pasak Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento direktoriaus, Pajūrio juostos tvarkymo programos konsultacinės darbo grupės vadovo Laimučio Budrio, Palangos pajūrį per audrą apsaugojo tai, kad labiausiai eroduojami paplūdimiai nuo Birutės kalno iki Rąžės upelio jau praėjusiais metais buvo papildyti atvežtu iš jūros smėliu. Kranto zona pietinėje tilto pusėje dėl labai aukšto – po „pamaitinimo“ jūros smėliu – paplūdimio puikiai atlaikė audros sukeltas bangas, sustabdė bangų mūšą dar paplūdimio zonoje, jai nepasiekus pajūrio apsauginio kopagūbrio. Labiausiai nukentėjo kranto ruožas nuo Rąžės į šiaurę, kuris nebuvo „pamaitintas“ smėliu.

Vykdant ES finansuojamą projektą Pajūrio juostos tvarkymo programai įgyvendinti, pagrindiniams Palangos paplūdimiams smėlio „injekcijos“ bus skirtos ir šį pavasarį – balandį bus atgabenta daugiau kaip 150 tūkst. kubinių metrų smėlio.

Susitikimo Palangoje dalyviai apsvarstė, kaip pašalinti sausio 4-5 dienomis šėlusios audros padarinius. Smėliu užnešus Rąžės žiotis, upė pakeitė vagą ir paplovė kopagūbrį. Kaip sakė Laimutis Budrys, išgraužą bus galima užlyginti išvalant Rąžės ištakas ir vežant smėlį į tą vietą, kur jis buvo išplautas.

Aplinkos ministerijos ir savivaldybės atstovai sutarė, kad bus parengtas techninis projektas kopagūbriui sutvarkyti. Kopagūbris bus tvirtinamas šakų klojiniais ir žabtvorėmis. Siekiant jį apsaugoti taip pat numatoma nutiesti medinių takų ir sutvarkyti rekreacinę infrastruktūrą. Šiems darbams Aplinkos ministerija skirs 230 tūkst. litų iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų. Atkūrimo darbai turėtų būti atlikti šių metų pavasarį.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 266 3660

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu