Likus vos kelioms dienoms iki spalio 1-osios, kai turi įsigalioti nauja apmokėjimo už atliekų išvežimą tvarka, kurią savo sprendimu dar liepą patvirtino Kauno miesto taryba, savivaldybės įmonėje „Kauno švara” susidarė didžiulės gyventojų eilės.
Kai kurie kauniečiai teigia sutartis su komunaline įmone galėję pasirašyti tik po trijų dienų, kurias praleido eilėse.
Miesto tarybos opozicijos nuomone, turi būti aiškinamasi, kas kaltas, jog raštu apie naują atliekų išvežimo tvarką, kurią daugelis Kauno politikų vadina absurdiška (atliekų „gamintojais” pripažįstami ne žmonės, bet buto kvadratiniai metrai – ELTA), gyventojai buvo informuoti rugsėjo 27 dieną.
Opozicijoje esantiems Kauno miesto tarybos nariams kyla abejonių, ar tik šią kadenciją savivaldybės įmonės „Kauno švaros” generaliniu direktoriumi tapęs Dalius Tumynas yra tinkamas toliau eiti vadovo pareigas.
„Įmonė sutarčių sudarymui neskyrė daugiau darbuotojų, netinkamai informavo gyventojus apie taryboje priimtą sprendimą. Tuomet valdančioji dauguma nutarė, kad kauniečiams atliekų išvežimo kaina apskaičiuojama pagal gyvenamojo būsto plotą.
Pirmiausia naujoji tvarka įsigalioja daugiabučių gyventojams, o individualių namų savininkams ji pradės veikti už kelių dienų. Tie, kurie nebus sudarę su bendrove „Kauno švara” sutarčių, pagal kurias mokestis bus imamas už konteinerio išvežimą, privalės mokėti didžiules sumas jau nuo kito mėnesio”, – trečiadienį naujienų agentūrai ELTA aiškino Kauno tarybos narys liberalcentristas Kęstutis Mikėnas.
„Kauno švara” vadovai tikina laiku informavę miesto ir rajono gyventojus apie pasikeitusią apmokestinimo tvarką, išspausdindami skelbimą laikraštyje, savo internetiniame puslapyje ir ant sąskaitų, kurios siunčiamos už šiukšlių išvežimą mokantiems gyventojams.
Tarybos nario K. Mikėno įsitikinimu, ši informacija tikrai negalėjo pasiekti iki šiol sutarčių neturėjusių ir už atliekų surinkimą „Kauno švarai” nemokėjusių žmonių.
Vien privačių valdų savininkų, kurie vengė mokėti, o dabar bus priversti, nes paslaugos kaina bus apskaičiuota pagal jų turimą gyvenamąjį plotą, pasinaudojant turtą inventorizavusios įstaigos duomenimis, Kaune yra per 2500. Dalis jų suskubo tvarkytis sutartis su „Kauno švara”.
„Informacija apie pasikeitusias sąlygas ir gresiančius didesnius mokesčius už šiukšlių išvežimą galėjo būti tiesiogiai ten, kur paslauga teikiama – gyvenamųjų namų laiptinėse, gatvėse, kur yra daugybė privačių namų.
Dar derėtų priminti, kad miesto savivaldybei priklausanti švaros įmonė nuo Tarybos narių slepia savo finansinę padėtį – nepateikia duomenų apie pajamas, išlaidas, sumas, skiriamas reklamai, rėmimui. Nežinant, ar panaudoti visi vidiniai rezervai, ar įmonė optimaliai valdoma, sunku spręsti, ar pagrįstos „Kauno švaros” pretenzijos kelti mokesčius gyventojams. Todėl ir reikia svarstyti klausimą dėl direktoriaus tinkamumo eiti savo pareigas”, – sakė K. Mikėnas.