Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui (VTS) patikrinus kelias dešimtis miesto gatvėse vykdomų kasinėjimo vietų, už nekokybiškai ir netinkamai vykdomus darbus išrašyta jau 12 baudų.
„Po neseniai vykusio Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio sekė administracijos direktoriaus pavedimas VTS atidžiau stebėti ir iš esmės bausti įmonių, vykdančių kasinėjimus miesto gatvėse, vadovus. Įmonių vadovai privalo jausti atsakomybę ne tik dėl jų administruojamų komunikacijų po žeme, bet ir tinkamai sutvarkyti viršutinę dangą po darbų, nes niokojamas miesto turtas”, – teigė minėtą Ekstremalių situacijų komisijos posėdį inicijavęs Kauno meras Andrius Kupčinskas.
„Per keletą dienų Viešosios tvarkos specialistai patikrino 41 kasinėjimų vietą. Į skyrių pateikti kasinėjimų leidimus buvo pakviesti 26 asmenys, dar 12 jau nubausti. Bus baudžiama ne tik už savavališką kasinėjimą, tačiau ir už netvarkingą, neaptvertą, be atitinkamų įspėjamųjų ženklų esančią darbų teritoriją. Jau fiksuojame pažeidėjus, kurie nusižengia antrą ar trečią kartą. Jiems baudos automatiškai didėja ir mes nepaliksime jų ramybėje, kol nesutvarkys kasinėjimų gerbūvio”, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Danas Bortkevičius.
„Su Viešosios tvarkos specialistais informacija keičiamės kiekvieną savaitę. Jiems pateikiame duomenis apie neteisėtus kasinėjimus, nesutvarkytas kasinėjimų vietas, neužbaigtus ar uždelstus darbus. Nesvarbu, ar tai būtų planiniai ar avariniai kasinėjimai. Didžiausias problemas kelia avarinius kasinėjimus atliekančios bendrovės. Pagal taisykles avarinis gedimas turi būti pašalinamas per 5 dienas. Tai reiškia, jog turi būti likviduojama pati problema ir pilnai sutvarkoma kasinėjimų aplinka, ir jeigu reikia – atstatomas dangos pagrindas, pati danga, išvežamos šiukšlės. Miesto vaizdą darkantys ir darbų iki galo nesugebantys užbaigti darbų rangovai neišvengs atsakomybės”, – tvirtino Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.
Pasak A. Pakalniškio, prasčiausia situacija susijusi su kelio dangos atstatymu po kasinėjimo darbų. Dažniausiai atlikę kasimo darbus rangovai užpila duobes skalda ir jas palieka neribotam laikui. Tokiu būdu esant liūtims vanduo tiesiog išplauna gruntą po asfaltu aplink paliktos duobės kraštus ir vėliau toje vietoje vėl neišvengiamai atsiranda įgriuvos.
Pagal taisykles baigus avarinius darbus per 5 darbo dienas Miesto tvarkymo skyriui turi būti pateikta nepriklausomos akredituotos laboratorijos išduotą grunto ir pagrindų sutankinimo tyrimų pažyma, patvirtinanti, kad gruntas ir pagrindai sutankinti tinkamai bei išduotas leidimas, kuriame yra statinio statybos techninio prižiūrėtojo (išskyrus I grupės nesudėtingą statinį) ir seniūnijos atstovo rašytinis patvirtinimas, kad darbai atlikti tinkamai ir laiku, ir rinkliavos mokėjimą patvirtinantys dokumentai.
„Jeigu danga nėra pilnai atstatyta, aplinka nesutvarkyta, už tai atsakingiems asmenis gresia administracinė atsakomybė ir bauda nuo 100 iki 2000 Lt”, – teigė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas D. Bortkevičius.
Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 160 straipsnis „Savavališkas kasinėjimas bendrojo naudojimo teritorijoje ir teritorijos nesutvarkymas baigus darbus” numato, jog kelių, gatvių, kiemų, šaligatvių, skverų, parkų, aikščių ir inžinerinių tinklų apsaugos zonoje kasinėjimas be atitinkamo leidimo, jų užgriozdinimas statybinėmis medžiagomis, reikiamų kelio ženklų nepastatymas, kasinėjimų vietų neaptvėrimas, taip pat nesiėmimas priemonių nustatytu laiku sutvarkyti statybų aikšteles baigus statybą ir remontą užtraukia baudą nuo vieno šimto iki dviejų tūkstančių litų. Paminėtina, kad seniūnijų specialistai taip pat turi teisę bausti už šio ATPK str. nesilaikymą.
Viešųjų ryšių poskyrio informacija