Tikkurila

Nebeliks vasarnamių ant vandens

Valdininkams pradėjus kovoti už šalies grožį ir neužterštą gamtovaizdį, kovos girnapusės eilinį kartą įsuko verslininkus – pasikeitus įstatymams, į ežerų dugną nukeliaus dešimtys tūkstančių litų, investuotų į plaukiojančius pramogų objektus, rašo „Verslo žinios”.

„Lietuvoje mes neįpratę daiktų įvardinti tikraisiais vardais. Tada prasideda mėginimai apgauti vieni kitus. Pavyzdžiui, Neringos uoste stovintis neaiškus statinys pavadintas pramoginiu laivu. Jį stengsimės sunaikinti. Aplinkos ministro įsakymu laivams nustatėme naujus reikalavimus, kuriuose apibrėžtas aukštis, korpuso ilgis, nes iki šiol plaustai buvo registruojami kaip irklinės valtys ir laivai”, – naujas tendencijas paaiškino Rūta Baškytė, Valstybės saugomų teritorijų tarnybos direktorė.

Ši tvarka nebus taikoma kateriams, kuriuos gamintojai įvardino laivais ir kurie nepanašūs į plaukiojančius namus. Direktorė pateikė ir paskutinį sėkmingos kovos pavyzdį – UAB „Degesa”, Antalieptės mariose poilsiautojus plukdžiusi savos gamybos namu ant vandens, šį objektą privalės ištraukti iš vandens.

Tačiau tokios aplinkosaugininkų nuotaikos visiškai nedžiugina verslininkų: gavę reikalingus leidimus, jie jau eksploatavo vasarnamius ant vandens, ir štai įstatymu netikėtai tokie laivai buvo uždrausti. Pasak verslininkų, teliks juos nuskandinti…

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt