Ekoklima

Naujojo „Lidl Lietuva“ logistikos centro statybos įgauna pagreitį – atlikta jau trečdalis darbų

Naujas LIDL logistikos centras Vilniuje

Plėtrą Lietuvoje tęsiantis prekybos tinklas „Lidl“ tęsia antrojo logistikos centro statybas. Balandžio 5 d. pakeltas simbolinis vainikas, reiškiantis, kad pagrindiniai pastato konstrukcijų darbai objekte yra baigti. Naujasis logistikos centras statomas Vilniuje, netoli Lentvario, jo plotas sieks apie 64 tūkst. kv. metrų. Čia planuojama sukurti daugiau nei 300 naujų darbo vietų. Logistikos centro veiklą planuojama pradėti 2024 metais.

„Naujojo logistikos centro darbai, prasidėję pernai rugsėjį, vyksta sklandžiai, statybų aikštelėje iškeltas simbolinis vainikas reiškia, kad didieji statybų darbai yra padaryti ir pradedamas kitas etapas. Naujas logistikos centras – svarbus įmonės plėtros etapas, didėjant „Lidl“ parduotuvių skaičiui Lietuvoje ir siekiant užtikrinti tinkamą jų aprūpinimą, suteikti pirkėjams geriausią kokybės ir kainos santykį. Naujasis logistikos centras išsiskirs savo moderniais ir tvariais sprendimais, tai padės užtikrinti dar efektyvesnę tinklo veiklą, taip pat tai leis mums dirbti šiuolaikiškai, draugiškai aplinkai ir darbuotojams“, – sako Marius Kybartas, „Lidl Lietuva“ Centrinės tarnybos vadovas.

Naujojo logistikos centro statybomis rūpinasi ilgametę patirtį sukaupusi generalinės rangos įmonė „Conres“. Darbų piko metu projekto statybos aikštelėje dirba per 350 pačios įmonės ir jos subrangovų darbuotojų. 

Atlikta jau trečdalis statybos darbų

Naujojo „Lidl Lietuva“ logistikos centro veiklą planuojama pradėti 2024 metais. Pernai rugsėjį pradėtose statybose, dabar jau atlikti trečdalis darbų: sutankintas gruntas, įkasti pamatai ir rostverkai, sumontuotos kolonos, stogą laikančios konstrukcijos, cokolinės plokštės, atvestas vandentiekis ir nuotekų šalinimo magistraliniai tinklai, įrengti vandens gręžiniai. Beveik baigiama sumontuoti išorines sienas, baigiamas kloti stogo profiliuotas paklotas.

Dirbama su stogo šilumos ir hidroizoliacijos įrengimu, ruošiamos pramoninės grindys, automatinė gesinimo sistema, įrengiami vidaus vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklai, vėdinimo sistemų magistraliniai tinklai, vidaus elektroninių ryšių ir vidaus bei lauko elektros tinklai, konstrukciniai dangų sluoksniai sklypo ribose.

„Esame sukaupę didelę patirtį statydami logistikos centrus tiek Lietuvos, tiek ir užsienio šalių investuotojams, todėl darbai vyksta sklandžiai, pagal iš anksto kruopščiai parengtą planą. Dirbame su keliais šimtais subrangovų ir tiekėjų, tai nemažas iššūkis, tačiau mūsų patirtis leidžia išpildyti užsakovo lūkesčius turėti visiškai parengtą naudoti objektą per maksimaliai trumpą laiką“, – sako generalinės rangos įmonės „Conres“ vadovas Lukas Laukaitis.

Dėmesys moderniems ir tvariems sprendimams

Šiuo metu „Lidl“ Lietuvoje turi vieną logistikos centrą Kauno rajone, Ramučiuose, taip pat nuomojasi dar kelis išorinius sandėlius. Kaip ir dabartinis logistikos centras prie Kauno, naujasis pastatas taip pat išsiskirs aplinkai ir darbuotojams draugiškais sprendimais. Vienas iš įmonės tvarių sprendimų, kuris bus įgyvendintas naujajame logistikos centre – tai šaldymo patalpose įrengti aplinkai draugiški šaltnešiai, kurių šaldymo metu išskirta šilumos energija bus naudojama kitų patalpų šildymui. Taip pat bus įrengtas išmanus LED lauko ir vidaus apšvietimas.

Remiantis naujausiais „Lidl“ reikalavimais, logistikos centras turės moderniausius sprendimus, siekiant išlaikyti palaikomos temperatūros produktų kokybę. Logistikos centre bus įrengti šliuzai (buferinės patalpos), skirti užtikrinti nepertraukiamą šalčio grandinę pristatomiems produktams. Tokiu būdu pristatomi produktai vos išvažiavę iš transporto priemonės pateks į kontroliuojamos temperatūros tarpinę patalpą, o iš jos – į sandėliavimo patalpą.

Tarptautinis „Edge“ sertifikatas

„Naująjį logistikos centrą ketiname sertifikuoti pagal tarptautinį „Edge“ standartą, įrodantį, kad savo veikloje vadovaujamės aukščiausiais tvarumo standartais. Šis logistikos centras taip pat pirmasis statybos projektas „Lidl Lietuva“ istorijoje, kurio projektas parengtas 3D aplinkoje. Tai leido pastebėti skirtingų sistemų netikslumus, kurių skaičiaus sumažinimas leido sumažinti tiek kaštus, tiek ypač svarbų statybos terminą“, – sako M. Kybartas.

Logistikos centro teritorijoje bus įgyvendinti ir išskirtinės apimties apželdinimo sprendimai, kurie numatyti net ant logistikos centro stogo. Viso sklype bus pasodinta daugiau nei 600 medžių, 140 gyvatvorės sodinukų, 1500 krūmų sodinukų, 1200 daugiamečių žolinių augalų. Taip pat numatyta įrengti apie 400 m2 ploto apželdintą stogą ir saulės baterijas, kurios leis žymiai sumažinti elektros suvartojimo sąnaudas. Planuojama, kad jos padengs 25% logistikos centro elektros energijos sąnaudų.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso veikia 69 prekybos tinklo parduotuvės 26-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu