Tikkuurila

Naujas Muzikinis teatras: viskas iš pradžių

Naujas Muzikinis teatras: viskas iš pradžių

Uostamiesčio atstovai prašys šalies Kultūros ministerijos apsvarstyti, kada ir kiek lėšų ši galėsianti skirti naujojo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro statyboms.

Anot uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus, tik gavus aiškų atsakymą dėl tokio projekto finansavimo, bus galima rinkti vietą būsimajam teatrui ir plėtoti architektūrinę jo koncepciją. Kreiptis į ministeriją Muzikinio teatro ir Savivaldybės atstovai planuoja jau netrukus.

Vakarykščio susitikimo su uostamiesčio vadovu metu Ramūnas Kaubrys, nuo praėjusios savaitės einantis Muzikinio teatro vadovo pareigas, išdėstė aktualiausius įstaigos rūpesčius ir prašė Savivaldybės atstovų pagalbos, aiškinantis kai kurias teatro veiklos aplinkybes. Anot R. Kaubrio, iki šiol teatre dirbusio režisieriumi, išlikę ne visi ankstesnių įstaigos vadovų darbo metu parengti dokumentai, tad atkurti visą paveikslą esą sudėtinga.

Vienas iš miglotų veiklos aspektų – naujojo teatro pastato planai. Ketinimai pakeisti moraliai pasenusį ir nusidėvėjusį Klaipėdos muzikinį gvildenami ne pirmus metus. Pokyčių šioje srityje šalininkė buvo ir ankstesnė teatro vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Anot R. Kaubrio, šiuo metu vienas svarbiausių rūpesčių – atsiskaityti su UAB „Investicijų ekspresas”, ankstesnės vadovės pavedimu parengusia naujojo teatro investicinį projektą ir galimybių studiją, kurioje, tiesa, gvildenama tik viena galimybė – įkurdinti naują pastatą prie AB „TEO LT” būstinės Danės gatvėje.

Tačiau šis apsiribojimas, Savivaldybės atstovų nuomone, nesantis pagrįstas ir prieštarauja galimybių studijos esmei. Skveras Danės gatvėje, kaip teatro vieta minėtas svarstymų lygiu, tėra vienas iš daugelio galimų jos variantų. Be to, anaiptol ne pati tinkamiausia: teritorijos plotas nėra labai didelis, papildomų problemų keltų privažiavimo prie teatro bei mašinų statymo klausimai.

Visa tai kelia abejonių dėl atliktos vienintelės vietos galimybių studijos naudos. Kad pinigai nebūtų paleisti vėjais, svarstoma prašyti studijos rengėjų ją koreguoti ir pildyti.

A. Žigaitytės-Nekrošienės pradėto bendradarbiavimo su Lietuvos architektų sąjunga, kuri, kaip buvo numatoma, turėjo pradėti naujojo teatro projektų konkursą, neformaliu finalu, anot R. Kaubrio, tapo konfliktinė situacija. Formalioji atomazga šiuo metu tebevyksta – Muzikinis teatras nutraukia sutartį su sąjunga, o vienintelis konkretus bendradarbiavimo rezultatas yra parengtos konkurso organizavimo sąlygos.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu