Bendrovė „Mažeikių nafta” tebeieško galimybių tiesiogiai į Klaipėdos uostą tiekti žalią naftą bei šviesiuosius naftos produktus.
Dar pavasarį koncerno „Mažeikių naftos” atstovai buvo pristatę jų rengiamą transporto plėtros schemą, kurioje bandyta analizuoti galimo naftotiekio vieta. Siūlymai prieštaravoKlaipėdos miesto bendrojo plano sprendiniams, nes numatyti naftotiekio tiesimo variantai būtų turėję neigiamos įtakos Klaipėdos šiaurinės dalies gyvenamajai aplinkai bei šios miesto dalies vystymuisi.
Beje, galimybė tiesti naftotiekį nėra numatyta ir visos Lietuvos bendrajame plane – tai esąs ne valstybinės reikšmės strateginis įrenginys, o vienos įmonės komercinis projektas.
Pasak miesto vyriausiojo architekto Almanto Mureikos, ko gero, geriausias variantas būtų naftotiekį tiesti palei geležinkelį. Tokiu atveju būtų iškirsta mažiau miškų. Tačiau su tuo nesutinka geležinkelininkai, nes „vamzdis” užimtų teritoriją, reikalingą paties geležinkelio plėtrai, o jeigu ji būtų įgyvendinama, vėlgi kentėtų šalia esantys miškai. Tad naftininkai siūlo savo schemą, kuri vietomis eina šalia geležinkelio, o vietomis – miškų proskynomis.
Į planavimo sąlygas Klaipėdos savivaldybė nori įrašyti, kad „Mažeikių nafta” išnagrinėtų kelis galimus variantus: be naftotiekio sausuma, panagrinėti galimybę nutiesti naftotiekį iš Būtingės į Klaipėdą jūros dugnu; paplanuoti, kas būtų, jeigu Būtingėje rastųsi dar vienas plūduras; paanalizuoti galimybę tiesti naftotiekį kuo arčiau geležinkelio.
„Mums būtų geriausia, jeigu „Mažeikių nafta” rastų kompromisą su geležinkelininkais, – teigė Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius. – Ko gero, būtent šiuo atveju būtų ir daroma mažiausia žala gamtai, ir sumažėtų geležinkeliu gabenamų cisternų – dabar gi Pauosčio geležinkelio mazgas aptarnauja vien „Klaipėdos naftą”, – ir išvengtume dviprasmiškų situacijų – kodėl mes prieš dujotiekį į Vokietiją, o patys tiesiame naftotiekį, – ir nereikėtų diskutuoti su latviais dėl Būtingės.”
Nutarta planavimo sąlygų sąvado svarstymą atidėti, o į kitą posėdį pakviesti „Mažeikių naftos” atstovus bei aplinkosaugininkus.