Franke

Nacionalinės dailės galerijos rekonstrukcijai iškilo grėsmė

Dailės galerija

Nacionalinės dailės galerijos rekonstrukciją buvo planuota užbaigti 2006 metais, o po metų atidaryti galeriją, tačiau darbai iki šiol nebaigti. Antradienį joje apsilankęs šalies vadovas Valdas Adamkus paragino greičiau „liautis vieniems kitus kritikuoti” ir užbaigti rekonstrukciją.

Iki šiol nepatvirtintas programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” (VEKS) projektų finansavimas, todėl iškilo grėsmė, kad vasarą Nacionalinėje dailės galerijoje nebus įgyvendinti du dideli projektai – tarptautinės parodos Spalvų ir garsų dialogai. M. K. Čiurlionio ir amžininkų kūryba bei Šaltojo karo metų modernizmas: menas ir dizainas 1945–1970.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad darbai turi būti baigti laiku, nes tai ilgametis projektas, įtrauktas į Lietuvos tūkstantmečio vardo paminėjimo ir Vilnius – Europos kultūros sostinė programas.

„Gana ginčytis ir vieniems kitus kritikuoti. Jeigu ėmėmės pareigos pristatyti Lietuvos kultūrą pasauliui, tai šią misiją privalome garbingai atlikti. Nesėkmės atveju rizikuojame savo valstybės prestižu ir įvaizdžiu tarptautinėje bendruomenėje. Tai svarbu ir mums, ir mūsų valstybei”, – pabrėžė Prezidentas V. Adamkus.

Pasak Lietuvos vadovo, kadangi šiemet Vilniaus – Europos kultūros sostinės projektui finansuoti bus skiriama mažiau lėšų nei planuojama, būtina nustatyti programos prioritetus ir griežtai jų laikytis.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu