Nors nuo rugsėjo Klaipėdoje įsigaliojusi nauja atsiskaitymo už vandenį tvarka kelia įtarimų kai kuriems Kainų komisijos nariams, ji, ko gero, keičiama nebus.
„Vakarų ekspresas” jau rašė, jog spalį gyventojus pasiekusiose bendrovės „Klaipėdos vanduo” sąskaitose atsirado netik stabili mėnesinė pardavimo kaina, apie kurią anksčiau buvo kalbėję įmonės vadovai, bet ir karšto vandens apskaitos prietaiso aptarnavimo mokestis, siekiantis 2,11 lito.
Valstybinės kainų ir energetikos komisijos Vandens skyriaus vedėjas Aloyzas Stapulionis tada dienraščiui teigė, jog karšto vandens apskaitos prietaiso mokestis turi būti įtraukiamas į karšto vandens ruošimo sąnaudas, jo neturi būti šalto vandens sąskaitoje.
Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė po „Vakarų ekspreso” kreipimosi sakė išnagrinėjusi visus susijusius teisės aktus ir galinti konstatuoti, jog šiuo atveju jokio pažeidimo nėra.
„Deja, bet Klaipėdoje yra susiklosčiusi unikali situacija – „Klaipėdos vanduo” faktiškai yra ir karšto vandens tiekėjas. Tad įmonė su miesto Savivaldybės leidimu ėmė rūpintis karšto vandens prietaisų keitimu ir priežiūra. Taigi toks mokestis yra neišvengiamas. Jei jo gyventojai nemokėtų „Klaipėdos vandeniui”, tai tektų mokėti „Klaipėdos energijai”, – sakė K. Vintilaitė.
Anot jos, negalima priekaištauti „Klaipėdos vandeniui” ir dėl to, kad kai kurie gyventojai už karšto vandens skaitiklius turi mokėti iš anksto, nors įmonė dar nėra jų pakeitusi. Rugpjūčio duomenimis, „Klaipėdos vandens” meistrai jau buvo pakeitę 73 555 iš 195 000 Klaipėdoje ir Gargžduose esančių vandens apskaitos prietaisų. „Klaipėdos vanduo” yra įpareigota iki 2010 metų pakeisti visus ir šalto, ir karšto vandens skaitiklius.
„Tai būtų galima palyginti su bet kokiu abonentiniu mokesčiu, kurį mokantis žmogus kilus įvairiems nesklandumams bet kada gali išsikviesti įmonės meistrus, kurie pašalins gedimą”, – sakė Vyriausybės atstovė.