Franke

Mokės už šildymą, nors radiatoriai – demontuoti

Mokės už šildymą, nors radiatoriai – demontuoti

Neteisėtai šildymą bute nuo centralizuotos sistemos atjungęs vilnietis privalės sumokėti „Vilniaus energijai“ beveik 5 tūkst. Lt už šildymą, nusprendė teismas.

Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad butų savininkams įtvirtinta teisė atjungti savo buto šildymo sistemą nuo bendros daugiabučio namo šildymo sistemos, tačiau įgyvendindami šią teisę jie turi laikytis teisės aktų nustatytos atjungimo tvarkos.

„Atsakovas (buto savininkas – aut. past.) nustatytos atsijungimui tvarkos nesilaikė, o vien tik bute esančių šildymo prietaisų savavališkas atjungimas ir papildomos elektros energijos prietaisų sumontavimas negali būti laikomas atjungimu nuo visos daugiabučio namo centralizuotos šildymo sistemos“, – teismas pabrėžė, jog atsijungiant nuo centralizuoto šildymo yra būtina gauti daugiabučio namo bendrasavininkiams priklausančių inžinerinių tinklų, kurie eina per jam priklausantį butą, sutikimą.

„Jų [teisės aktų nustatytų sąlygų] nepaisymas laikomas piktnaudžiavimu teise ir neginamas, todėl buto savininkui išlieka pareiga susimokėti už visam namui bendroms reikmėms tiektą ir jam, priklausomai nuo buto ploto, tenkančią ginčo laikotarpiu šilumos energijos dalį“, – pareiškė teismas ir atkreipė dėmesį, kad asmens piktnaudžiavimas savo teise atima iš jo galimybę ginti ją teismine tvarka.

Bylos duomenimis, bute J. Basanavičiaus g. vilnietis nuo centrinės šildymo sistemos atsijungė 2008-ųjų spalio 1 d. Po trijų mėnesių namą administruojantį bendrovė „Naujamiesčio būstas“ techninės patikros aktu patvirtino, kad radiatoriai bute yra demontuoti.

Buto savininkas teismui buvo pateikęs namo savininkų sutikimą atsijungti nuo centrinio šildymo sistemos, tačiau teisėjų kolegija pažymėjo, kad jis negali būti pripažįstamas įrodymu, patvirtinančiu šilumos vartojimo įrenginių atjungimo teisėtumą.

„Tai patvirtina tik namo bendrasavininkų sutikimą su atjungimu, bet ne teisės aktų nustatyta tvarka atliktą atsijungimą“, – pažymėjo teismas.

„Atsakovas (buto savininkas – aut. past.) piktnaudžiavo savo teise ir taip pažeidė šilumą tiekiančios įmonės teisę ir galimybę gauti atlyginimą už visam daugiabučiam namui tiektą šilumos energiją, kuri paskirstoma visiems butams pagal jų plotą, kadangi ieškovas („Vilniaus energija“ – aut. past.) neturi teisinio pagrindo neskaičiuoti atsakovo butui tenkančio apmokėti energijos kiekio“, – teismo teigimu, žalos padarymas kitiems asmenims piktnaudžiaujant teise yra pagrindas taikyti civilinę atsakomybę.

Teismas „Vilniaus energijai“ iš buto savininko priteisė 4 tūkst. 980 Lt įsiskolinimą už suteiktas paslaugas, procesines palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.

REKOMENDUOJAME

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu