Rockwool

Modernizuotas sostinės apšvietimo tinklas taupo milijonus eurų

Apšvietimas Vilnius

UAB „Vilniaus apšvietimas“ dėl modernizavimo sutaupys apie 6 mln. Eur. 

Prieš trejus metus pradėtas ir vis dar tęsiamas miesto apšvietimo tinklo modernizavimas per 2019 – 2021 m. laikotarpį leido sutaupyti apie 3 mln. Eur. Tačiau išaugus elektros kainoms ir šių metų viduryje pradėjus taupyti pritemdant dalies miesto gatvių apšvietimą, planuojama, jog bendras sutaupymas per metus išaugs dar apie 4 mln. Eur. Iš jų – 3 mln. Eur. dėl modernizavimo ir 1 mln. Eur. dėl pritemdymo.

Modernizavimo proceso metu, senieji šviestuvai keičiami moderniais LED šviestuvais, kurie turi pritemdymo grafikus. Jau 88 proc. gatvių šviestuvų Vilniuje yra LED technologijos.

Kylant elektros energijos kainoms, bendrovė ėmėsi ir kitų priemonių, jog elektros sąskaitos reikšmingai neišaugtų, tačiau vilniečiai vis tiek turėtų jaukų apšvietimą kiemuose, vaikų žaidimų aikštelėse ir tuo pačiu būtų užtikrintas saugumas bei pakankamas šviesos srautas miesto gatvėse. 

Vilniaus mieste gatvių pritemdymas pradėtas šių metų liepos mėnesį. Per metus planuojama sutaupyti apie 1 mln. Eur:

1.     Dalyje miesto gatvių apšvietimo intensyvumas sumažintas apie 20 proc. (sutaupoma apie 290 tūkst. Eur.); 

2.     Sutrumpintas švietimo laikas (sutaupoma apie 360 tūkst. Eur.) – tinklas įjungiamas šiek tiek vėliau vakare ir išjungiamas šiek tiek anksčiau ryte;

3.     Pritemdytas tunelių apšvietimas (sutaupoma apie 460 tūkst. Eur); 

4.     Sporto aikštynų, mokyklų stadionų apšvietimo grafikai yra suderinti pagal treniruočių grafikus ir apšviečiami ne ilgiau, nei iki 22 val. (sutaupoma apie 7 tūkst. Eur). 

Pėsčiųjų perėjose – apšvietimas nėra mažinamas. 

Tolygiai sumažintas apšvietimas yra kokybiškesnis, negu visai išjungiamas tam tikromis atkarpomis ar atskirais šviestuvais. Visai išjunginėti apšvietimo bendrovė neplanuoja. 

Miestas auga, o kartu su juo – ir apšvietimo tinklas, kuris plečiasi į miesto pakraščius, todėl apšviesti ir toliau nuo centro esančias miesto gatves yra aktualu, kad visiems gyventojams būtų teikiamos vienodai kokybiškos apšvietimo paslaugos.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ekoklima
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt