Ekoklima

Mieste tvarką tikrins valdininkų armija

Mieste tvarką tikrins valdininkų armija

Uostamiesčio Ekologinei policijai pavyko pakelti valdininkus nuo kėdžių ir nuo šiol jie kartu su pareigūnais važinės į reidus.

Būtinybė sudaryti valdininkų komisiją, kuri kartu su pareigūnais tikrintų, kaip klaipėdiečiai laikosi švaros ir tvarkos taisyklių, kilo dėl to, jog vieniems pareigūnams būdavo sudėtinga susigaudyti ir nustatyti, ar padarytas pažeidimas.

Dėl šios priežasties dažnai nebaudžiami likdavo ir nelegalių reklamų savininkai. Kadangi į reidus abi pusės vykdavo atskirai, taip ir likdavo neaišku, ar nesurašė protokolų tam pačiam pažeidėjui beveik tuo pačiu metu.

Nuo šiol komisija, kurią sudarys Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, į miesto apžiūrą važinės du kartus per mėnesį. Į komisiją ketinama pakviesti ir vyriausiąjį miesto dailininką.

Vakar tokia komisija jau patikrino 8 labiausiai apleistas Klaipėdos vietas. Kai kurios iš jų akis bado pačiame uostamiesčio centre.

Neprižiūrintiems savo privačių teritorijų asmenims surašyti protokolai už miesto tvarkos ir švaros taisyklių pažeidimus. Kokio dydžio baudos jiems bus skirtos, spręs Savivaldybės administracinė komisija.

Anot reide dalyvavusių Savivaldybės specialistų, paprastai pirmą kartą tenka mokėti po 100 litų. Radus tą pačią teritoriją nesutvarkytą po baudos skyrimo, pažeidėjams jau tenka atsisveikinti su 1000 arba 2000 litų.

Vakar tikrintojams ypač užkliuvo apleistas parduodamas pastatas Pušyno g. 2a, šalia buvusio atrakcionų parko, ir dar labiau – Pievų take 35 esantis privatus sklypas, jau virtęs nelegaliu šiukšlynu.

„Tokių vietų šiemet rasime daug. Žiemos nebuvo, sniegas neuždengia, viskas matyti kaip ant delno”, – žadėjo Ekologinės policijos pareigūnė Alina Vaičekauskienė.

Anot pareigūnės, jau geriau apleistų teritorijų savininkai patys skubėtų rengti talkas be raginimo baudomis – šiemet pati gamta paankstino švaros mėnesį.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu