Ekoklima

Mažiausia sąskaita už šilumą – 0,88 Lt už kv. metrą

Mažiausia sąskaita už šilumą – 0,88 Lt už kv. metrą

Mažiausiai už šildymą šių metų gruodį mokėjo vieno daugiabučio Mažeikiuose šeimininkai – 0,88 lito už būsto kvadratinį metrą.

Daugiausia už šildymą atsiėjo vieno Šiaulių daugiabučio gyventojams, kurie mokėjo beveik trylika litų už kv. metrą. Kaina priklauso nuo to, kiek kiauras namas, ir kaip tvarkosi šilumos tiekimo įmonė, aiškina šilumininkų asociacija.

Sąskaitų už šilumą dydis priklauso nuo šilumos mieste kainos ir suvartojamo kiekio. DELFI pagal Šilumos tiekėjų asociacijos duomenis atrinko po dešimt daugiabučių Lietuvoje, kurie už kvadratinio metro apšildymą mokėjo mažiausiai ir daugiausiai.

Taupiausio namo Mažeikiuose, tarkim, 60 kv. metrų buto šeimininkai šiemet gruodį gavo apie 52,8 lito sąskaitą. Tokio paties dydžio buto Šiauliuose šeimininkai turėjo atiduoti 767,4 lito už šilumą.

Konkrečių miestų šilumos tinklų atstovai nuo komentarų susilaikė tvirtindami, kad dabar jų pareiga – tik pasirūpinti, kad šiluma pasiektų konkretų daugiabutį, o kodėl konkretus namas sunaudoja daugiau energijos nei kaimyniniai, turi aiškintis namų administratoriai.

Šilumos tiekėjų asociacijos vadovas Vytautas Stasiūnas aiškina, kad daugiausiai moka „kiaurų“ namų šeimininkai.

„Jeigu namas yra mieste, kur šiluma gaminama kūrenant dujas ir kainos didelės, tai tie žmonės pačioje didžiausioje bėdoje. Jeigu namas yra Ignalinoje ar Molėtuose, kur šiluma gaminama naudojant ir biokurą, ir namas mažai suvartoja, ta žmonės gyvena kaip Skandinavijoje. Tame pačiame Radviliškyje yra namas, kur moka 75 litus ir 510 litų tokio paties ploto“, – vardija V. Stasiūnas.

„Mes kur kūrename dujas ir namai kiauri, tokios naštos, kurią reikia mokėti mūsų žmogui, ir skandinavai nepakeltų“, – teigia jis.

Praėjęs gruodis buvo palyginti šiltas – 1,2 laipsnio šilumos. 2010 m. vidutinė temperatūra gruodį siekė apie -7,8 laipsnio.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu