Franke

Lietuvos komercinių patalpų nuomos kainos mažėja toliau

Komercinės patalpos

Lietuvos komercinių patalpų rinkoje ir toliau pastebimas spartus patalpų nuomos ir pardavimo kainų mažėjimas bei augantis laisvų patalpų lygis, teigia nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Ober-Haus”.

Pasak „Ober-Haus” ekspertų, į kebliausią situaciją yra patekę biuro patalpų ir viešbučių savininkai.

2009-ųjų antrąjį ketvirtį A ir B klasės biuro patalpų nuomos kainos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vidutiniškai sumažėjo 15-20 proc., o nuo šių metų pradžios kainų nuosmukis pasiekė jau 35-40 procentų.

Dabartinis modernių biuro patalpų nuomos kainų lygis yra pats žemiausias per visą šios rinkos plėtros laikotarpį. Šiuo metu A ir B klasės biurų nuomos kainos Vilniuje yra nuo 25 iki 45 litų už kvadratinį metrą, Kaune – 12-37 litų, o Klaipėdoje 15-40 litų.

Per 2009 metų antrąjį ketvirtį Vilniuje nenaudojamų modernių biuro patalpų dalis išaugo nuo 14,8 iki 18 proc., Kaune – nuo 10,9 iki 14,9 proc., Klaipėdoje – nuo 13,6 iki 15,9 procento.
Šių metų birželio mėnesio pabaigoje Kaune buvo apie 10,8 tūkst. kvadratinių metrų, Klaipėdoje – 7,2 tūkst. kvadratinių metrų, o Vilniuje – virš 71 tūkst. kvadratinių metrų laisvų biuro patalpų jau pastatytuose ir veikiančiuose biurų pastatuose.

Vien per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos sostinėje pastatyta 35 tūkst. kvadratinių metrų nuomojamo biurų ploto, o iki metų pabaigos planuojama pastatyti dar apie 50 tūkst. kvadratinių metrų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu