Ekoklima

Lietuvos ir Lenkijos susitikime – energetinio saugumo, spartesnės sinchronizacijos ir ES elektros energijos rinkos dizaino peržiūros klausimai

ES elektra

Energetikos viceministrė Inga Žilienė balandžio 27 d. Vilniuje susitiko su Lenkijos klimato ir aplinkos viceministre Anna Łukaszewska-Trzeciakowska ir aptarė aktualius Lietuvos ir Lenkijos energetinio bendradarbiavimo klausimus ir ateities planus.

Susitikimo darbotvarkėje aptarti energetinio saugumo užtikrinimo, Baltijos šalių sinchronizacijos spartinimo, Lietuvos ir Lenkijos pozicijų derinimo ES elektros energijos rinkos dizaino peržiūros ir kitais ES energetikos politikos klausimais.

Viceministrė I. Žilienė akcentavo š. m. balandžio 22 d. sėkmingai atliktą Lietuvos elektros sistemos izoliuoto darbo bandymą, kuris tapo reikšmingu žingsniu ir rimtu techniniu argumentu siekiant spartesnės Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais. Taip pat išsakė padėką Lenkijai už paramą ir pagalbą, kuri reikšmingai prisidėjo prie izoliuoto darbo bandymo sėkmingo atlikimo. Lietuvos ir Lenkijos viceministrės bendrai sutarė ir toliau glaudžiai bendradarbiauti siekiant spartesnės Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais. Kitas artimiausias darbas – š. m. gegužės pabaigoje-birželio pradžioje sulaukus studijų, kuriomis siekiama įvertinti Baltijos šalių pasirengimą sinchronizuotis, rezultatų, tęsti diskusijas siekiant bendro Baltijos šalių ir Lenkijos politinio susitarimo dėl sinchronizacijos spartinimo.

Viceministrė I. Žilienė kartu su Lenkijos viceministre A. Łukaszewska-Trzeciakowska vėliau taip pat dalyvavo tą pačią dieną Vilniuje vykusioje Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos organizuotoje konferencijoje „Bendradarbiavimo energetikos srityje galimybės ir iššūkiai Trijų jūrų iniciatyvos apimtyje“.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu