Ekoklima

Lietuvių studentų išradimas garantuos, kad pamiršite nemalonią situaciją vonioje

vonia išradimai

Šlapias vonios kilimėlis – dažnam pažįstama ir nemaloni kasdienė situacija, kuri ne tik gadina nuotaiką, bet ir sukelia barnius.

„Iš patirties žinome, kad buityje dažnai kyla konfliktai dėl šlapio vonios kilimėlio: jei kažkas nusimaudė ir nepadžiovė kilimėlio – kyla barniai, kad jis nepadžiautas ir paliktas šlapias ant vonios grindų. Jei kilimėlis padžiautas – irgi blogai, nes išlipus iš dušo nemalonu stovėti ant plikų šaltų vonios plytelių“, – pastebi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakulteto absolventas Benas Garbinčius. Jis ir kurso draugas Tadas Kaminskas sugalvojo ir sukūrė šios situacijos sprendimą – šildantį ir savaime išdžiūstantį vonios kilimėlį „Warm Feet Mat“.

Pasak VGTU Gamybos inžinerijos ir valdymo studijų programos absolventų, jų sukurtas kilimėlis veikia panašiai kaip šildomos grindys: „Kilimėlyje yra svorio sensoriai, įjungiantys nepertraukiamą 15 min. šildymo ciklą, kai ant jo atsistojama, yra elementas, kilimėlio šilumą užtikrinantis kabelis. Kilimėlis yra pakraunamas paprastu mini USB krovikliu, tokiu pat, kokius mes įpratę naudoti išmaniųjų telefonų įkrovimui, tad pametus kilimėlio pakrovėją galima tiesiog pasinaudoti telefono“, – pasakoja T. Kaminskas.

Anot jo, kilimėlis visiškai įkraunamas per 8–9 val. ir jei juo naudotųsi kartu gyvenanti pora, maudydamiesi du kartus per parą vienu įkrovimu kilimėlį jie galėtų naudoti savaitę laiko.

B. Garbinčius pabrėžė, kad tokio produkto šiuo metu rinkoje nėra.

„Nuo savo konkurentų skiriamės tuo, kad mūsų kilimėlis yra šildomas, bet veikdamas jis nėra įjungtas į elektros lizdą. Tai reiškia, kad nėra jokių laidų, kurie drėgnoje vonios aplinkoje galėtų kelti pavojų sveikatai ar gyvybei. Mūsų kilimėlį naudoti saugu ir patikima“, – akcentuoja mokslininkas.

Viskas, tiek belaidis šildymo mechanizmas, tiek iš šilumą saugančios medžiagos pasiūtas dėklas bei jį puošiantis logotipas – pačių studentų darbas. Visas detales jie pirko Lietuvoje, o dėžutę elektroniniams komponentams saugoti pagal savo brėžinius atsispausdino 3D spausdintuvu. Gaminio prototipą studentai sukūrė ir pristatė universitete kaip savo baigiamąjį bakalauro darbą, rašoma pranešime spaudai.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu