Anza

Lietuva ir Latvija konsultuojasi dėl pasienyje planuojamų statyti vėjo elektrinių poveikio aplinkai

vėjo jėgainės pasienyje

Lietuvos ir Latvijos pasienyje planuojamas statyti vėjo elektrinių parkas domina ir Latvijos institucijas bei visuomenę. Antradienį vykusių tarpvalstybinių konsultacijų metu aptartas planuojamų statyti vėjo elektrinių poveikis aplinkai.

Iki 6 vėjo elektrinių parkas būtų statomas Kruopių seniūnijoje, Akmenės rajono savivaldybėje. Nuo Lietuvos – Latvijos sienos jis nutolęs 0,8 – 1,2 km, todėl į poveikio aplinkai vertinimo procesą įtraukiamos ir kaimyninės valstybės institucijos bei piliečiai.

Lietuva lauks Latvijos visuomenės ir institucijų pastabų bei pasiūlymų. Į juos bus atsižvelgta, kai pasibaigus tarpvalstybinėms ir nacionalinėms PAV procedūroms Aplinkos apsaugos agentūra priiminės sprendimą dėl planuojamų statyti 6 vėjo elektrinių poveikio aplinkai. 

Organizuoti tarpvalstybines poveikio aplinkai vertinimo (PAV) konsultacijas įpareigoja Espo konvencija.

„Litgrid“ duomenimis, Lietuvoje iš viso instaliuota 671 MW galios vėjo elektrinių, kurios 2021 m. pagamino 1,36 TWh (1356 GWh) elektros energijos, o tai sudaro 11.5 % galutinio Lietuvos elektros energijos suvartojimo.

2022 m. pirmąjį pusmetį Aplinkos apsaugos agentūra priėmė teigiamus sprendimus dėl papildomų 127 vėjo elektrinių statybų Lietuvoje, kurių bendra galia  –  iki 751,1 MW.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu