Ekoklima

Lenkija stabdo dalyvavimą Visagino AE projekte

Lenkija stabdo dalyvavimą Visagino AE projekte

Lenkija nusprendė sustabdyti savo dalyvavimą keturių šalių projekte statant Visagino atominę elektrinę (AE) Lietuvoje.

Apie tai penktadienį pranešė Lenkijos valstybės valdoma energetikos kompaniją PGE, kurią cituoja naujienų agentūra AFP. Premjeras Andrius Kubilius sako, kad toks Lenkijos sprendimas nekeičia Lietuvos strateginių tikslų ir ryžto turėti nuosavą atominę elektrinę.

„Tai yra bendrovės, veikiančios ekonominiais pagrindais, pranešimas, kurį mes dar analizuosime. Mūsų strateginiai tikslai nesikeičia“, – penktadienį žurnalistams sakė A. Kubilius.

„Atsižvelgiant į sąlygas, kurios dabartiniu metu pasirodė nepriimtinos, ir turint omenyje kitus mūsų svarbius projektus, mes nusprendėme įšaldyti dalyvavimą šioje programoje prieš formalių įsipareigojimų priėmimą“, – PGE pareiškime cituojamas šios kompanijos vadovas Tomaszas Zadroga.

PGE atsakinga už Lenkijos atominės energetikos programą ir yra pasiruošusi pradėti pirmos Lenkijos atominės jėgainės statybų procesą – ją norima pastatyti iki 2020 m.

Lenkijos bendrovė taip pat informavo, kad šiuo metu nevykdo jokių verslo pokalbių su Rusijos bendrove „Inter Rao“ dėl galimybės pirkti elektros energiją iš Kaliningrade planuojamos statyti atominės elektinės.

Apie pokalbius su Rusija dėl tokios galimybės PGE buvo pranešusi pavasarį, pabrėždama, kad pati nėra suinteresuota kapitalo investicijomis į šį projektą, nes koncentruojasi į atominės energetikos plėtros projektą Lenkijoje.

Iki 2020 m. atominę elektrinę nori pasistatyti ir Lietuva. Tą padaryti ji tikėjosi su trimis kaimyninėmis šalimis – Lenkija, Latvija ir Estija.

Galimu strateginiu investuotoju į Visagino AE Lietuva yra pasirinkusi Japonijos ir JAV konsorciumą „Hitachi GE Nuclear Energy“.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu