Ekoklima

Laikas paskubėti: supaprastintos kvietimo daugiabučių atnaujinimui naudojant skydus sąlygos

Daugiabučių atnaujinimas

Aplinkos ministras patvirtino Kvietimo teikti paraiškas daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) naudojant skydus sąlygų aprašo pakeitimus, leisiančius paspartinti valstybės paramą atnaujinti senus daugiabučius. 

Naujoje tvarkoje nebelieka privalomo reikalavimo namo stogą šiltinti naudojant skydus, fasado šiltinimo naudojant skydus reikalavimas nebetaikomas pastato cokolinei daliai, o pats fasadas turės būti šiltinamas naudojant skydus bent 60 proc. (iki šiol buvo 100 proc.).

Taip pat įteisinta nauja sąlyga, kad keisti rūsio ir kitų nešildomų patalpų langus neprivaloma, nustatyti specialieji reikalavimai projektams dėl balkonų, lodžijų, sušvelnintos sąlygos dėl šilumogrąžos.

Mėnesiu pratęstas ir paraiškų teikimas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA): dabar dokumentus bus galima teikti iki š. m. spalio 30 d. Šiam kvietimui skirta 200 mln. eurų statybos rangos darbams finansuoti.

Įgyvendinant skydinės renovacijos projektus, pirmą kartą Lietuvoje pastatų atnaujinimui bus naudojami gamykloje pagaminti sienų ir stogų skydai, objekte sumontuojami be papildomo apdirbimo.

Skydas yra modulinių konstrukcijų gaminys, ne mažiau kaip 15 proc. jo tūrio, įskaitant laikančiąsias konstrukcijas, neįskaitant apdailos, langų ir durų, turi sudaryti statybos produktai, pagaminti iš atsinaujinančių organinės kilmės gamtos išteklių (mediena, šiaudai, pluoštinės kanapės, aliejus).

Tai leidžia ne tik padidinti pastato energinį efektyvumą, bet ir pagreitinti renovacijos procesą, sumažinti darbų apimtį statybvietėje. Šiuo metu pastato atnaujinimo darbai objekte vidutiniškai užtrunka 9-15 mėn. Įdiegus modulinę technologiją renovacijos procesai pagreitėtų mažiausiai 3 kartus.

Pagal šį kvietimą paraiškas gali teikti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, daugiabučio namo atnaujinimo projekto įgyvendinimo administratoriai, savivaldybės bei savivaldybės paskirti energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai.

Atnaujinus daugiabutį namą, turi būti pasiekta ne mažesnė kaip B pastato energinio naudingumo klasė, šiluminės energijos sąnaudos sumažintos ne mažiau kaip 40 proc., palyginus su sąnaudomis iki projekto įgyvendinimo.

Šiems projektams numatomas lengvatinis kreditas, 100 proc. subsidija statybų techninės priežiūros projekto parengimui, administravimo faktinėms išlaidoms apmokėti (neviršijant Vyriausybės nustatytų dydžių), 30 proc. kompensacija rangos darbams energiją taupančioms priemonėms bei papildoma 20 proc. kompensacija daugiabučio šildymo ir karšto vandens sistemų atnaujinimui.

Šiame kvietime nebus taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas, t. y. paraiška nagrinėjama iškart ją pateikus ir nustačius, kad ji atitinka reikalavimus, ir pasirašoma valstybės paramos sutartis.

Visos paraiškos teikiamos per Aplinkos projektų valdymo agentūros APVIS sistemą.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu