Anza

Kviečiame išsakyti nuomonę apie Statybos kodekso koncepcijos alternatyvas

Kviečiame išsakyti nuomonę apie Statybos kodekso koncepcijos alternatyvas

Aplinkos ministerija parengė Statybos kodekso koncepcijos projektą ir kviečia įsitraukti visuomenę – pastabas ir pasiūlymus galima pateikti dalyvaujant viešojoje konsultacijoje. Jos tikslas – išrinkti vieną iš 3 siūlomų Statybos kodekso koncepcijos alternatyvų.

Viena iš jų – plataus mąsto reforma, peržiūrint visus teisės aktus reglamentuojančius nekilnojamojo turto projektų vystymą, pradedant teritorijų planavimu ir baigiant statinių naudojimo taisyklėmis (žemėtvarką, projektavimą, statybą, nekilnojamojo turto objektų formavimą, kadastrinius matavimus, jų registraciją, naudojimą ir priežiūrą).

Antroji alternatyva numato peržiūrėti tik teisės aktus, reglamentuojančius projektavimo, statybos ir statinių naudojimo procesus, pradedant projektavimu ir baigiant statinių naudojimu ir jų pabaiga.

Pagal trečiąją būtų vertinamos koncepcijos įgyvendinimo galimybės, vykdant tik prieigos prie teisės aktų reformą, neperžiūrint esamo teisinio reguliavimo.

Su projektu susipažinti galima čia. Atsiliepimų laukiame iki vasario 15 d., el. paštu info@am.lt

Vyriausybės programoje numatyta sudėtingą statybos procesų biurokratiją pakeisti inovacijomis ir suskaitmeninti. Viena iš priemonių – Statybų kodekso parengimas. Jame bus nustatytos aiškios ir nuoseklios statinių statybos, projektavimo bei naudojimo taisyklės, atsisakant perteklinio, dubliuojančio, kazuistinio teisinio reguliavimo.

Statybos kodeksas rengiamas dviem etapais, pirmiausia parengiama koncepcija. Patikslinus jos projektą pagal gautas pastabas ir pasiūlymus, jis bus teikiamas Vyriausybei su siūlymu pritarti vienai iš koncepcijos alternatyvų. Ji taps pagrindu Statybos kodeksui rengti.

Primename, kad vasario 4 d. vyks nuotolinis Statybos kodekso koncepcijos projekto pristatymas. Daugiau informacijos apie tai čia.

Statybos kodekso koncepcijos projekto pristatymą nuo 13:00 bus galima stebėti YouTube platformoje, nuoroda čia. Planuojančius pasisakyti (dalyvauti diskusijoje) Statybos kodekso koncepcijos projekto pristatymo diskusijų dalyje iki vasario 2 d. kviečiame registruotis čia.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu